| Product Name | Mining Head Lamp Cordless |
|---|---|
| Light Source | One Main Light Two 2 Auxiliary Lights |
| Main Light Current | 400mA - 800mA |
| Lighting Degree | 9000LUX-20000lux - 25000lux |
| Battery Capacity | 6.8Ah Li-ion Battery |
| Illuminous | 221lum |
|---|---|
| Model | CM-100 |
| Ip Degree | IP 68 |
| Lamp Name | LED Mining Cap Lamp |
| Charging Units | 60units |
| Packaging Details | A package contains a light, an instruction manual and a charger. |
|---|---|
| Delivery Time | 10-15days |
| Payment Terms | T/T,Western Union,Paypal |
| Supply Ability | Ten thousand per mont |
| Place of Origin | China |
| Lighting Mode | Work-aux.-SOS 3 Lighting Modes |
|---|---|
| Continuous Working Time | 17hrs |
| Battery Cycles | 1000 Cycles |
| Lifetime | 100, 000hours |
| Main Light Current | 230mA |
| Ip Grade | Waterproof IP68 |
|---|---|
| Main Light Power | 1.1W |
| Waterproof Level | IP68 |
| Continuous Working Time | 13 - 16 Hours |
| Battery Life | 8 - 12 Hours |
| Main Led Duration | 15-18hrs |
|---|---|
| Dimmable | Yes |
| Power | 1.78W |
| Working Time | 10 Hours |
| Lamp Body Material | PC |
| Battery Capacity | 7Ah Rechargeable Battery |
|---|---|
| Lamp Body Material | Plastic |
| Continuous Working Time | >15 |
| Warranty | 3-5 Years |
| Model No | GLC12-A |
| Lighting Degree | 10000lux |
|---|---|
| Application | Mining, Tunneling, Construction, Etc. |
| Waterproof | IP68, 20M |
| Beam Angle | 30° - 120° Adjustable |
| Warranty | 2 Years |
| Battery Capacity | 7Ah Rechargeable Li-ion Battery |
|---|---|
| Beam Angle | 120 Degrees |
| Illuminous | 96lum |
| Main Led Lifespan | 100000 Hours |
| Weight | 150 - 300 Grams |
| Packaging Details | A package contains a light, an instruction manual and a charger. |
|---|---|
| Delivery Time | 10-15days |
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | Ten thousand per month |
| Place of Origin | China |