| Beam Angle | 90 Degrees |
|---|---|
| Main Light Power | 0.74W |
| Application | Mining, Tunneling, Construction, Etc. |
| Standard Voltage | 3.7V |
| Material | Plastic And Metal |
| Color | Black |
|---|---|
| Battery Capacity | 7800mAh Li-Ion Battery Pack 18650 |
| Auxiliary Led Duration | >60hrs |
| Ip Grade | Waterproof IP68 |
| Waterproof Level | IP68 |
| Application | Mining, Construction, Industrial Sites |
|---|---|
| Battery Type | Lithium Ion |
| Warranty | 2 Years |
| Main Led Duration | 16-18hrs |
| Adjustable Lamp Holder | 90° |
| Working Time | 13-15hrs |
|---|---|
| Mounting Options | Ceiling, Wall, Pole |
| Battery Cycles | 1200 Cycles |
| Battery Type | Rechargeable Lithium-ion |
| Main Led Lifespan | 100000 Hours |
| Battery | Lithium Battery |
|---|---|
| Operating Temperature | -20°C To 50°C |
| Battery Cycles | 1200 Cycles |
| Voltage | AC100-240V |
| Impact Resistance | Up To 2 Meters Drop |
| Delivery Time | 10-15days |
|---|---|
| Payment Terms | T/T |
| Place of Origin | China |
| Brand Name | Green Lighting |
| Model Number | GL-T666 |
| Model | GL-T666A Anti-explosive Flashlight |
|---|---|
| Brightness For 1 Meter | 10000lux |
| Working Time | 10-24hrs |
| Weight | 360g |
| Water-proof Grade | IP68 |
| Light Source | One Main Light Two Auxiliary Lights |
|---|---|
| Battery Capacity | 6.6Ah - 7.8Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Main Light Current | 450mA |
| Power Of Main Light | 1.67W |
| Ip Grade | Waterproof IP68 |
|---|---|
| Waterproof Grade | Ip68 |
| Main Light Power | 0.74W |
| Power | 10W-100W |
| Beam Angle | 120 Degrees |
| Packaging Details | A package contains a light, an instruction manual and a charger. |
|---|---|
| Delivery Time | 10-15days |
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | Ten thousand per month |
| Place of Origin | China |