| Safety Certification | ATEX, IECEx, Or Equivalent |
|---|---|
| Light Source | LED |
| Batterytype | Rechargeable Lithium-ion |
| Water Resistance | IP67 |
| Item Name | GS12-A |
| Light Source | One Main Light Six Auxiliary Lights |
|---|---|
| Weight | 143g |
| Battery Capacity | 2.8Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Model No | GL2.5-A |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Light Source | One Main Light Six Auxiliary Lights |
|---|---|
| Battery Capacity | 3.8Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Main Light Current | 300mA |
| Main Light Power | 1.1W |
| Packaging Details | A package contains a light, an instruction manual and a charger. |
|---|---|
| Delivery Time | 10-15days |
| Payment Terms | T/T,Western Union,Paypal |
| Supply Ability | Ten thousand per month |
| Place of Origin | China |
| Packaging Details | A package contains a light, an instruction manual and a charger. |
|---|---|
| Delivery Time | 10-15days |
| Payment Terms | T/T,Western Union,Paypal |
| Supply Ability | Ten thousand per month |
| Place of Origin | China |
| Packaging Details | A package contains a light, an instruction manual and a charger. |
|---|---|
| Delivery Time | 10-15days |
| Payment Terms | T/T,Western Union,Paypal |
| Supply Ability | Ten thousand per month |
| Place of Origin | China |
| Packaging Details | A package contains a light, an instruction manual and a charger. |
|---|---|
| Delivery Time | 10-15days |
| Payment Terms | T/T,Western Union,Paypal |
| Supply Ability | Ten thousand per mont |
| Place of Origin | China |
| Features | Waterproof, Dustproof, Explosion-proof |
|---|---|
| Main Light Brightness | 5000 Lux |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Ip Rating | IP65 |
| Protection Rating | Waterproof IP68 |
| Waterproof | IP68 |
|---|---|
| Model No | GLC-6S |
| Voltage | AC85-265V |
| Main Led Duration | 15-18hrs |
| Protection Rating | Waterproof IP68 |
| Lumen | 261lum |
|---|---|
| Installation | Ceiling, Wall, Pendant |
| Charging Way | USB Charger/cradle Charger/ Charger Rack |
| Main Light Current | 600mA-800mA-1100mA |
| Battery Capacity | 7000mAh Rechargeable Li-Ion Battery |