| Model No. | GL-T666B |
|---|---|
| Light Source | One Main Light Cree |
| Battery Capacity | 6.4Ah Rechargeable Li-ion Battery 18650 |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Strong Light Current | 760mA |
| Weight | 150-300 Grams |
|---|---|
| Service | OEM/ODM Available |
| Main Light Current | 400mA - 800mA |
| Duration Time | 60hrs -33hrs- 22hrs |
| Continuous Working Time | 35hrs |
| Packaging Details | A package contains a light, an instruction manual and a charger. |
|---|---|
| Delivery Time | 10-15days |
| Payment Terms | T/T,Western Union,Paypal |
| Supply Ability | Ten thousand per mont |
| Place of Origin | China |
| Packaging Details | A package contains a light, an instruction manual and a charger. |
|---|---|
| Delivery Time | 10-15days |
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | Ten thousand per month |
| Place of Origin | China |
| Packaging Details | A package contains a light, an instruction manual and a charger. |
|---|---|
| Delivery Time | 10-15days |
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | Ten thousand per month |
| Place of Origin | China |
| Illuminous | 96lum |
|---|---|
| Power | 100W |
| Main Light Power | 1.1W |
| Luminous | 232 Lum |
| Life Span | 100000hrs |
| Packaging Details | A package contains a light, an instruction manual and a charger. |
|---|---|
| Delivery Time | 10-15days |
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | Ten thousand per month |
| Place of Origin | China |
| Packaging Details | A package contains a light, an instruction manual and a charger. |
|---|---|
| Delivery Time | 10-15days |
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | Ten thousand per month |
| Place of Origin | China |
| Delivery Time | 10-15days |
|---|---|
| Brand Name | Green Lighting |
| Model Number | GL-T666 |
| Model | GS12-A Semi-corded Cap Lamp |
|---|---|
| Brightness | 15000lux - 25000lux |
| Power Of Main Light | 1.5W - 3W |
| Main Light Current | 450mA |
| Battery Capacity | 6.8Ah Rechargeable Li-ion Battery |