| Packaging Details | A package contains a light, an instruction manual and a charger. |
|---|---|
| Delivery Time | 10-15days |
| Payment Terms | T/T,Western Union,Paypal |
| Supply Ability | Ten thousand per month |
| Place of Origin | China |
| Packaging Details | A package contains a light, an instruction manual and a charger. |
|---|---|
| Delivery Time | 10-15days |
| Payment Terms | T/T,Western Union,Paypal |
| Supply Ability | Ten thousand per mont |
| Place of Origin | China |
| Features | Waterproof, Dustproof, Explosion-proof |
|---|---|
| Main Light Brightness | 5000 Lux |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Ip Rating | IP65 |
| Protection Rating | Waterproof IP68 |
| Waterproof | IP68 |
|---|---|
| Model No | GLC-6S |
| Voltage | AC85-265V |
| Main Led Duration | 15-18hrs |
| Protection Rating | Waterproof IP68 |
| Lumen | 261lum |
|---|---|
| Installation | Ceiling, Wall, Pendant |
| Charging Way | USB Charger/cradle Charger/ Charger Rack |
| Main Light Current | 600mA-800mA-1100mA |
| Battery Capacity | 7000mAh Rechargeable Li-Ion Battery |
| Life Span | 100000hrs |
|---|---|
| Material | Aluminum Alloy Housing |
| Color Temperature | 5000K |
| Battery Life | 1200 Cycles |
| Lifetime | 100, 000hours |
| Model No. | GL-T666B |
|---|---|
| Light Source | One Main Light Cree |
| Battery Capacity | 6.4Ah Rechargeable Li-ion Battery 18650 |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Strong Light Current | 760mA |
| Weight | 150-300 Grams |
|---|---|
| Service | OEM/ODM Available |
| Main Light Current | 400mA - 800mA |
| Duration Time | 60hrs -33hrs- 22hrs |
| Continuous Working Time | 35hrs |
| Packaging Details | A package contains a light, an instruction manual and a charger. |
|---|---|
| Delivery Time | 10-15days |
| Payment Terms | T/T,Western Union,Paypal |
| Supply Ability | Ten thousand per mont |
| Place of Origin | China |
| Packaging Details | A package contains a light, an instruction manual and a charger. |
|---|---|
| Delivery Time | 10-15days |
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | Ten thousand per month |
| Place of Origin | China |