| Features | Silicon Button Cap With Good Touch |
|---|---|
| Model No | GLC-6 |
| Application | Mining, Tunneling, Construction, Etc. |
| Waterproof Level | IP68 |
| Item Name | GLC-6 |
| Packaging Details | A package contains a light, an instruction manual and a charger. |
|---|---|
| Delivery Time | 10-15days |
| Payment Terms | T/T,Western Union,Paypal |
| Supply Ability | Ten thousand per month |
| Place of Origin | China |
| Light Source | One Main Light Six Auxiliary Lights |
|---|---|
| Lighting Modes | Main - Main/auxiliary - Off |
| Battery Capacity | 2.6Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Delivery Time | 10-15days |
| Place of Origin | China |
| Light Source | One Main Light Two Auxiliary Lights |
|---|---|
| Usage | Mining ,industrial ,camping, Emergency |
| Ip Rating | IP68 |
| Warranty(year) | 1years |
| Lamp Power(w) | 2.96W |
| Rechargeable Type | Yes |
|---|---|
| Charging Time | 3hrs |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Color Temperature | 6000K |
| Working Temperature | -40 - 60 Degree |
| Feature | Adjustable,portable,low Power Indication |
|---|---|
| Color Temperature | 2700K-6500K |
| Service | OEM/ODM Available |
| Waterproof Level | IP68 |
| Woeking Time | 80hrs-100hrs |
| Lifetime | 100, 000hours |
|---|---|
| Model No | GLT-2 |
| Waterproof Grade | IP68 |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Application | Mining |
| Features | Work Tool Belt |
|---|---|
| Product Name | Underground Mining Belt With Shoulder Straps |
| Usage | For Underground Miner Use |
| Material | Polyester Webbing |
| Size | 1245mm*53mm |
| Model | GL-T666A Anti-explosive Flashlight |
|---|---|
| Brightness For 1 Meter | 10000lux |
| Working Time | 10-24hrs |
| Weight | 360g |
| Water-proof Grade | IP68 |
| Light Source | SMD2835 |
|---|---|
| LEDs Configuration | 60/ 70/ 72/ 120/ 140/ 144 Leds Per Meters |
| Power | 8/ 15/ 17/ 18 W/m |
| CRI | > 75 |
| Input Power Voltage | DC24V/ 36V/ AC110V~130V/ 210V~230V |