| Feature | Adjustable,portable,low Power Indication |
|---|---|
| Color Temperature | 2700K-6500K |
| Service | OEM/ODM Available |
| Waterproof Level | IP68 |
| Woeking Time | 80hrs-100hrs |
| Lifetime | 100, 000hours |
|---|---|
| Model No | GLT-2 |
| Waterproof Grade | IP68 |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Application | Mining |
| Features | Work Tool Belt |
|---|---|
| Product Name | Underground Mining Belt With Shoulder Straps |
| Usage | For Underground Miner Use |
| Material | Polyester Webbing |
| Size | 1245mm*53mm |
| Model | GL-T666A Anti-explosive Flashlight |
|---|---|
| Brightness For 1 Meter | 10000lux |
| Working Time | 10-24hrs |
| Weight | 360g |
| Water-proof Grade | IP68 |
| Light Source | SMD2835 |
|---|---|
| LEDs Configuration | 60/ 70/ 72/ 120/ 140/ 144 Leds Per Meters |
| Power | 8/ 15/ 17/ 18 W/m |
| CRI | > 75 |
| Input Power Voltage | DC24V/ 36V/ AC110V~130V/ 210V~230V |
| Model No | GL-T666 |
|---|---|
| LIght Source | One Main Light |
| Life Span | 100000hrs |
| Working Time | 4hrs |
| Weight | 280g |
| Model No | GL-T666 |
|---|---|
| LIght Source | One Main Light |
| Life Span | 100000hrs |
| Working Time | 9hrs |
| Weight | 360g |
| Model No | GL-T666 |
|---|---|
| LIght Source | One Main Light |
| Life Span | 100000hrs |
| Working Time | 9hrs |
| Weight | 360g |
| Model No | GL-XLM-0414-8W-70-AC220V |
|---|---|
| LIght Source | SMD2835 |
| Power/m | 8W/m |
| Life Span | 5years |
| Working Time | 50000 |
| Features | Work Tool Belt |
|---|---|
| Product Name | Adjustable Miner's Belt With Padded Shoulder Straps |
| Usage | For Underground Miner Use |
| Material | Polyester Webbing |
| Size | 1245mm*53mm |