| Features | High Efficiency, Energy Saving, Long Lifespan |
|---|---|
| Product Name | GL2.5-A Cordless Cap Lamp |
| Brightness | 4000 LUX |
| Application | Mining, Tunneling, Construction, Etc. |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Product Name | Coal Mining Lights |
|---|---|
| Light Source | One Main Light Two 2 Auxiliary Lights |
| Main Light Current | 400mA - 800mA |
| Lighting Degree | 9000LUX-20000lux - 25000lux |
| Battery Capacity | 6.8Ah Li-ion Battery |
| Packaging Details | A package contains a light, an instruction manual and a charger. |
|---|---|
| Delivery Time | 10-15days |
| Payment Terms | T/T,Western Union,Paypal |
| Supply Ability | Ten thousand per month |
| Place of Origin | China |
| Packaging Details | A package contains a light, an instruction manual and a charger. |
|---|---|
| Delivery Time | 10-15days |
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | Ten thousand per month |
| Place of Origin | China |
| Model | GL-T666A Anti-explosive Flashlight |
|---|---|
| Brightness For 1 Meter | 10000lux |
| Working Time | 10-24hrs |
| Weight | 360g |
| Water-proof Grade | IP68 |