| Weight | 418g |
|---|---|
| Waterproof | IP67 |
| Lighting Degree | 10000 Lux |
| Power | 1.67W |
| Beam Angle | 90 Degrees |
| Light Source | One Main Light Two Auxiliary Lights |
|---|---|
| Battery Capacity | 6.6Ah - 7.8Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Main Light Current | 450mA |
| Power Of Main Light | 1.67W |
| Packaging Details | A package contains a light, an instruction manual and a charger. |
|---|---|
| Delivery Time | 10-15days |
| Payment Terms | T/T,Western Union,Paypal |
| Supply Ability | Ten thousand per month |
| Place of Origin | China |
| Lifetime | 100, 000hours |
|---|---|
| Main Light Illuminous | 528 Lum |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Waterproof | IP68, 20M |
| Beam Angle | 120° |
| Light Source | One Main Light & Six Auxiliary Lights |
|---|---|
| Battery Capacity | 2200mAh Rechargebale Li-ion Battery |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Main Light Current | 230mA |
| Main Light Power | 0.74W |
| Model | GLC-6 Cordless Cap Lamp |
|---|---|
| Battery Capacity | 6.8Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Water-proof Grade | IP68 |
| Material | PC |
| Weigh | 217g |
| Features | Silicon Button Cap With Good Touch |
|---|---|
| Model No | GLC-6 |
| Application | Underground Lighting,tunnel,coal Mining |
| Waterproof Level | IP68 |
| Item Name | GLC-6 |
| Model | GLC-6M(A) |
|---|---|
| Brightness | 12000lux- 23000lux - 1500lux |
| Illuminous | 213lum - 528Lum - 50Lum |
| Power Of Main Light | 1.78W - 4.4W - 0.5W |
| Main Light Current | 520mA - 1200MA - 200mA |
| Model | GLC-6M Cordless Cap Lamp |
|---|---|
| Weight | 204g |
| Battery Cycles | 1200 Cycles |
| Material | PC |
| Water-proof Grade | IP68 |
| Model | GLC-6S Cordless Cap Lamp |
|---|---|
| Light Source | One Main Light Two Auxiliary Lights |
| Battery Capacity | 6.8Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Brightness | 148lum - 289lum - 385lum |
| Water-proof Grade | IP68 |