| Working Time | 10 Hours |
|---|---|
| Countious Lighting Time | 13 To 15hours |
| Light Source | LED |
| Usage | Tunnel,mining,underground |
| Led Source | 1 ML And 2AL |
| Current | 180mA |
|---|---|
| Color | Black |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Weight | 143g |
| Usage | Used For Miner Working Lighting |
| Lighting Degree | 15000 Lux |
|---|---|
| Light Source | 1 Main Light 2 Auxiliary Lights |
| Battery Capacity | 6.6Ah Li-ion Battery Pack |
| Continuous Working Time | 13 - 16 Hours |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Lighting Degree | 15000 Lux |
|---|---|
| Light Source | 1 Main Light 2 Auxiliary Lights |
| Battery Capacity | 6.6Ah Li-ion Battery Pack |
| Continuous Working Time | 13 - 16 Hours |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Product Name | Semi-corded Cap Lamp With Rear Warning Light |
|---|---|
| Lighting Degree | 15000 Lux |
| Light Source | 1 Main Light 2 Auxiliary Lights |
| Battery Capacity | 6.8Ah Li-ion Battery Pack |
| Continuous Working Time | 13 - 15 Hours |
| Features | With Rear Cable Flashing Warning Light |
|---|---|
| Light Source | One Main Light & Two Auxiliary Lights |
| Battery Capacity | 7800mAh Li-Ion Battery Pack |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Main Light Current | 450mA |
| Brightness | 200 - 1000 Lumens |
|---|---|
| Protection Rating | Waterproof IP68 |
| Waterproof Grade | Ip68 |
| Installation | Ceiling, Wall, Pendant |
| Feature | Adjustable,portable,low Power Indication |
| Product Name | Portable LED Miners' Head Lamp |
|---|---|
| Brightness | 10000 Lux |
| Battery | Lithium Battery |
| Material | ABS |
| Battery Capacity | 3.7V |
| Type | Miner's Cap Lamp For Underground |
|---|---|
| Brightness | 10000 Lux |
| Usage | Industrial, Coal Mine, Mining, Emergency |
| Material | ABS |
| Beam Angle | 120° |
| Battery Capacity | 7Ah Rechargeable Li-ion Battery |
|---|---|
| Certification | CE,CCC,ATEX |
| Usage | Underground Lighting,mining Lighting |
| Light Source | One Main Light Two Auxiliary Lights |
| Waterproof Grade | IP68 |