| Features | Battery Indicator, Energy Saving, Long Lifespan,lightweight |
|---|---|
| Working Temperature | -20°C To 50°C |
| Material | PC |
| Main Light Brightness | 23000 Lux |
| Main Light Illuminous | 528Lm |
| Mounting Option | Ceiling Mount/hook Mount |
|---|---|
| Runtime | 13 - 15 Hours |
| Adjustable Lamp Holder | 90° |
| Color Temperature | 5000K - 6500K (Daylight White) |
| Lighting Mode | Work-aux.-SOS 3 Lighting Modes |
| Rated Voltage | 3.7V |
|---|---|
| Main Led Lifespan | 100000 Hours |
| Waterproof Grade | IP68 |
| Application | Mining, Tunneling, Construction, Etc. |
| Material | Aluminum Alloy |
| Packaging Details | A package contains a light, an instruction manual and a charger. |
|---|---|
| Delivery Time | 10-15days |
| Payment Terms | T/T,Western Union,Paypal |
| Supply Ability | Ten thousand per mont |
| Place of Origin | China |
| Power | 1.67W |
|---|---|
| Charging Way | USB Charger/cradle Charger/ Charger Rack |
| Battery Life | 1000 Cycles |
| Color | Black White |
| Waterproof Grade | IP67 |
| Battery Capacity | 10.4Ah Li-ion Battery Pack |
|---|---|
| Product Name | GLC12-A |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Continuous Working Time | 13 - 15Hours |
| Battery Cycles | 1000cycles |
| Features | Battery Indicator, Energy Saving, Long Lifespan,lightweight |
|---|---|
| Working Temperature | -20°C To 50°C |
| Material | PC |
| Main Light Brightness | 23000 Lux |
| Main Light Illuminous | 528 Lum |
| Packaging Details | A package contains a light, an instruction manual and a charger. |
|---|---|
| Delivery Time | 10-15days |
| Payment Terms | T/T,Western Union,Paypal |
| Supply Ability | Ten thousand per month |
| Place of Origin | China |
| Ip Rating | IP65 |
|---|---|
| Protection Rating | Waterproof IP68 |
| Battery Cycles | 1200 Cycles |
| Lighting Mode | Work-aux.-SOS 3 Lighting Modes |
| Runtime | 13 - 15 Hours |
| Product Name | Rechargeable Miner Lamp |
|---|---|
| Ip Rating | IP67 |
| Luminous Flux | 96lm |
| Working Temperature | -40℃-+50℃ |
| Material | ABS |