| Waterproof Level | IP67 |
|---|---|
| Beam Angle | 120 Degrees |
| Warranty | 2-5 Years |
| Power | 10W-100W |
| Application | Mining, Tunnel, Construction Site |
| Features | Waterproof,impact Resistance,explosion Proof |
|---|---|
| Light Source | One Main Light Six Auxiliary Lights |
| Battery Type | Rechargeable Li-ion Battery |
| Type | Headlamps |
| Ip Rating | IP67 |
| Features | Battery Indicator, Energy Saving, Long Lifespan,lightweight |
|---|---|
| Working Temperature | -20°C To 50°C |
| Material | PC |
| Main Light Brightness | 23000 Lux |
| Main Light Illuminous | 528Lm |
| Features | Battery Indicator, Energy Saving, Long Lifespan,lightweight |
|---|---|
| Working Temperature | -40°C To 70°C |
| Material | PC |
| Main Light Brightness | 25000 Lux |
| Main Light Illuminous | 348 Lum |
| Product Name | Cordless Hard Hat Lights |
|---|---|
| Brightness | 10000 Lux |
| Material | ABS |
| Beam Angle | 120° |
| Warranty | 1 Year |
| Working Time | 13-15Hours |
|---|---|
| Battery Types | Rechargeable Lithium-Ion Battery |
| Brightness | 25000Lux |
| Battery Source | Panasonic |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Light Source | One Main Light & Two Auxiliary Lights |
|---|---|
| Battery Capacity | 7800mAh Li-Ion Battery Pack |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Main Light Current | 450mA |
| Main Light Power | 1.67W |
| Features | Energy Saving, Long Lifespan, High Brightness |
|---|---|
| Model No | GL2.5-A |
| Main Led Duration | 16-18hrs |
| Ip Grade | Waterproof IP68 |
| Continuous Working Time | 15hrs |
| Lifetime | 100, 000hours |
|---|---|
| Main Light Brightness | 25000 Lux |
| Impact Resistance | ≥1.5m |
| Charging Time | 6hrs |
| Main Light Illuminous | 528 Lum |
| Rated Voltage | 3.7V |
|---|---|
| Installation | Ceiling, Wall, Pendant |
| Protection Rating | Waterproof IP68 |
| Beam Angle | 120 Degrees |
| Power | 10-100W |