| Model | GL-T666A Anti-explosive Flashlight |
|---|---|
| Brightness For 1 Meter | 10000lux |
| Working Time | 10-24hrs |
| Weight | 360g |
| Water-proof Grade | IP68 |
| Product Name | LED Mining Headlamp |
|---|---|
| Brightness | 10000 Lux |
| Material | ABS |
| Beam Angle | 120° |
| Warranty | 1 Year |
| Lighting Degree | 25000 Lux |
|---|---|
| Waterproof | IP68 |
| Charging Time | 4 Hours |
| Beam Angle | 120 Degrees |
| Brightness | 1000 Lumens |
| Features | High Efficiency, Energy Saving, Long Lifespan |
|---|---|
| Working Temperature | -40℃-+50℃ |
| Voltage | AC85-265V |
| Application | Mining, Tunneling, Construction, Etc. |
| Warranty | 2-5 Years |
| Features | High Efficiency, Energy Saving, Long Lifespan |
|---|---|
| Lighting Degree | 7000 LUX |
| Application | Mining, Tunneling, Construction, Etc. |
| Standard Voltage | 3.7V |
| Power | 1.3W |