| Product Name | 15000lux Led Cordless Miner Lamp |
|---|---|
| Lumen | 232 |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Lighting Mode | Work-aux.-SOS 3 Lighting Modes |
| Power | 1.78W |
| Light Source | One Main Light & Six Auxiliary Lights |
|---|---|
| Battery Capacity | 2200mAh Rechargebale Li-ion Battery |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Main Light Current | 230mA |
| Main Light Power | 0.74W |
| Packaging Details | A package contains a light, an instruction manual and a charger. |
|---|---|
| Delivery Time | 10-15days |
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | Ten thousand per month |
| Place of Origin | China |
| Product Name | LED Mining Lamp |
|---|---|
| Light Source | One Main Light Two Auxiliary Lights |
| Main Light Current | 400mA - 800mA |
| Lighting Degree | 9000LUX-20000lux - 25000lux |
| Battery Capacity | 6.8Ah Li-ion Battery |
| Product Name | LED Mining Lamp |
|---|---|
| Light Source | One Main Light Two Auxiliary Lights |
| Main Light Current | 400mA - 800mA |
| Lighting Degree | 9000LUX-20000lux - 25000lux |
| Battery Capacity | 6.8Ah Li-ion Battery |
| Packaging Details | A package contains a light, an instruction manual and a charger. |
|---|---|
| Delivery Time | 10-15days |
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | Ten thousand per month |
| Place of Origin | China |
| Features | Silicon Button Cap With Good Touch |
|---|---|
| Model No | GLC-6 |
| Application | Underground Lighting,tunnel,coal Mining |
| Waterproof Level | IP68 |
| Item Name | GLC-6 |
| Features | Silicon Button Cap With Good Touch |
|---|---|
| Model No | GLC-6 |
| Application | Underground Lighting,tunnel,coal Mining |
| Waterproof Level | IP68 |
| Item Name | GLC-6 |
| Features | Silicon Button Cap With Good Touch |
|---|---|
| Model No | GLC-6 |
| Application | Underground Lighting,tunnel,coal Mining |
| Waterproof Level | IP68 |
| Item Name | GLC-6 |
| Packaging Details | A package contains a light, an instruction manual and a charger. |
|---|---|
| Delivery Time | 10-15days |
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | Ten thousand per month |
| Place of Origin | China |