| Battery Type | Lithium Ion |
|---|---|
| Charging Way | USB Charger/cradle Charger/ Charger Rack |
| Beam Angle | 120° |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Battery Cycles | 1000cycles |
| Model | Lamp |
|---|---|
| Color | Green |
| Mounting Type | Helmet Clip |
| Type | Headlamp |
| Usage | Industrial,fire Fighting |
| Brightness | 9000lux - 16000lux - 25000lux |
|---|---|
| Power Of Main Light | 0.9W - 2.1W - 2.96W |
| Main Light Current | 200mA - 400mA - 800mA |
| Battery Capacity | 6.8Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Packaging Details | Standard carton packing |
| Ip Grade | Waterproof IP68 |
|---|---|
| Main Light Power | 1.1W |
| Waterproof Level | IP68 |
| Continuous Working Time | 13 - 16 Hours |
| Battery Life | 8 - 12 Hours |
| Light Source | One Main Light Two Auxiliary Lights |
|---|---|
| Usage | Mining ,industrial ,camping, Emergency |
| Ip Rating | IP68 |
| Warranty(year) | 1years |
| Lamp Power(w) | 2.96W |
| Charging Way | USB Charger/cradle Charger/ Charger Rack |
|---|---|
| Weight | 199g |
| Lighting Degree | 10000lux |
| Luminous | 232 Lum |
| Capacity | 6.8ah |
| Runtime | 13 - 15 Hours |
|---|---|
| Waterproof Level | IP68 |
| Cri | Ra>80 |
| Main Light Current | 230mA |
| Luminous Flux | 1000-20000lm |
| Charging Way | USB Charger/cradle Charger/ Charger Rack |
|---|---|
| Impact Resistance | ≥1.5m |
| Weight | 250 Grams |
| Waterproof Rating | IP67 |
| Item Name | GLT-2 |
| Packaging Details | A package contains a light, an instruction manual and a charger. |
|---|---|
| Delivery Time | 10-15days |
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | Ten thousand per month |
| Place of Origin | China |
| Features | High Efficiency, Energy Saving, Long Lifespan |
|---|---|
| Product Name | GLS-6 LED Mining Lamp |
| Battery Capacity | 6.8Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Working Temperature | -40℃-+50℃ |
| Material | PC |