| Impact Resistance | ≥1.5m |
|---|---|
| Mounting Type | Ceiling Mount |
| Usage | Tunnel,mining,underground |
| Lifetime | 100, 000hours |
| Charging Time | 4-6 Hrs |
| Application | Mining, Construction, Industrial, Etc. |
|---|---|
| Model No | GL-T666 |
| Adjustable Angle | 90 Degrees |
| Ip Rating | IP65 |
| Lighting Degree | 10000lux |
| Features | High Efficiency, Energy Saving, Long Lifespan |
|---|---|
| Adjustable Lamp Holder | 90° |
| Weight | 191g |
| Cri | Ra>80 |
| Power | 100W |
| Usage | Tunnel,mining,underground |
|---|---|
| Working Time | 16 Hours |
| Protection Rating | Waterproof IP68 |
| Charging Time | ≤8 Hours |
| Lumen | 216 Lum |
| Rated Voltage | 3.7V |
|---|---|
| Installation | Ceiling, Wall, Pendant |
| Protection Rating | Waterproof IP68 |
| Beam Angle | 120 Degrees |
| Power | 10-100W |
| Application | Mining, Tunneling, Construction, Etc. |
|---|---|
| Working Temperature | -40℃-+50℃ |
| Lighiting Degree | 2700K-6500K |
| Voltage | AC85-265V |
| Waterproof | IP68 |
| Waterproof | IP67 |
|---|---|
| Safety Features | Overcharge Protection, Short Circuit Protection |
| Material | ABS |
| Continuous Working Time | 13 - 15 Hours |
| Lumen | 216 Lumens |
| Product Name | KL5LM(A) Corded Mining Head Lamp |
|---|---|
| Safety Features | Overcharge Protection, Short Circuit Protection |
| Lumen | 216 Lumens |
| Weight | 418g |
| Main Light Current | 450mA |
| Product Name | Rechargeable Mining Corded Cap Lamp |
|---|---|
| Safety Features | Overcharge Protection, Short Circuit Protection |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Waterproof | IP67 |
| Weight | 418g |
| Waterproof | IP67 |
|---|---|
| Safety Features | Overcharge Protection, Short Circuit Protection |
| Material | ABS |
| Continuous Working Time | 13 - 15 Hours |
| Lumen | 216 Lumens |