| Battery Capacity | 4000mAh |
|---|---|
| Lumen | 216 Lum |
| Ip Grade | Waterproof IP68 |
| Model No | GL2.5-C |
| Working Time | 12 Hours |
| Brightness | 200 - 1000 Lumens |
|---|---|
| Protection Rating | Waterproof IP68 |
| Waterproof Grade | Ip68 |
| Installation | Ceiling, Wall, Pendant |
| Feature | Adjustable,portable,low Power Indication |
| Power | 3W |
|---|---|
| Luminous Flux | 348lum |
| Adjustable Headband | Yes |
| Beam Angle | 120° |
| Ip Grade | Waterproof IP68 |
| Light Source | One Main Light Two Auxliary Lights |
|---|---|
| Battery Capacity | 6.8Ah Rechargeable Li-ion Battery 18650 |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Lifespan | 100000 Hours |
| Battery Cycles | 1200 Cycles |
| Packaging Details | One lamp and user manual |
|---|---|
| Delivery Time | 10-15 days |
| Payment Terms | L/C, Western Union, T/T,PayPal |
| Supply Ability | 10000 pcs/month |
| Place of Origin | China Shenzhen |
| Battery Capacity | 14Ah Rechargeable Li-ion Battery |
|---|---|
| Rated Voltage | 3.7V |
| Power Of Main Light | 4.07W |
| Illuminous | 530lum |
| Brightness | 9000lux - 20000lux - 25000lux |
| Features | Battery Indicator, Energy Saving, Long Lifespan,lightweight |
|---|---|
| Working Temperature | -20°C To 50°C |
| Material | PC |
| Main Light Brightness | 5000 Lux |
| Main Light Illuminous | 96 Lum |
| Battery Capacity | 14Ah Rechargeable Li-ion Battery |
|---|---|
| Rated Voltage | 3.7V |
| Power Of Main Light | 4.07W |
| Illuminous | 530lum |
| Brightness | 9000lux - 20000lux - 25000lux |
| Application | Mining, Construction, Industrial Sites |
|---|---|
| Battery Type | Lithium Ion |
| Warranty | 2 Years |
| Main Led Duration | 16-18hrs |
| Adjustable Lamp Holder | 90° |
| Usage | Industrial,fire Fighting |
|---|---|
| Continuous Working Time | 15hrs |
| Model No | GLC-6M |
| Life Span | 100000hrs |
| Shockproof | Yes |