| Product Name | 2.8Ah Rechargeable Safety Miners Cap Lamp |
|---|---|
| Lumen | 96 LUM |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Lighting Mode | Work-aux 2 Lighting Modes |
| Power | 0.74W |
| Product Name | Coal Miners Head Lamp |
|---|---|
| Lumen | 232 |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Lighting Mode | Work-Aux-SOS 3 Lighting Modes |
| Power | 1.78W |
| Usage | Tunnel,mining,underground |
|---|---|
| Working Lighting Time | 14-16 Hours |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Battery Capacity | 6.8Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Main Light Current | 480mA |
| Product Name | Coal Miners Head Lamp |
|---|---|
| Lumen | 232 |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Lighting Mode | Work-Aux-SOS 3 Lighting Modes |
| Power | 1.78W |
| Product Name | Miner Cap Lamp |
|---|---|
| Charging Time | 4 Hours |
| Power | 3W |
| Beam Angle | 120 Degrees |
| Mounting Options | Helmet Clip, Magnetic Base |
| Usage | Tunnel,mining,underground |
|---|---|
| Working Lighting Time | 13-15 Hours |
| Light Source | One Main Light Two Auxiliary Lights |
| Battery Capacity | 10.4Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Main Light Current | 800mA |
| Product Name | Coal Miners Head Lamp |
|---|---|
| Lumen | 232 |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Lighting Mode | Work-Aux-SOS 3 Lighting Modes |
| Power | 1.78W |
| Product Name | Cordless Mine Lamp With Charger |
|---|---|
| Lumen | 96 LUM |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Lighting Mode | Work-aux 2 Lighting Modes |
| Power | 0.74W |
| Product Name | Miner Cap Lamp |
|---|---|
| Charging Time | 4 Hours |
| Power | 3W |
| Beam Angle | 120 Degrees |
| Mounting Options | Helmet Clip, Magnetic Base |
| Model No. | GL-T666(A/B) |
|---|---|
| Light Source | One Main Light Cree |
| Battery Capacity | 6.4Ah Rechargeable Li-ion Battery 18650 |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Strong Light Current | 760mA |