| Illuminous | 96lum |
|---|---|
| Power | 100W |
| Main Light Power | 1.1W |
| Luminous | 232 Lum |
| Life Span | 100000hrs |
| Delivery Time | 10-15days |
|---|---|
| Brand Name | Green Lighting |
| Model Number | GL-T666 |
| Model | GS12-A Semi-corded Cap Lamp |
|---|---|
| Brightness | 15000lux - 25000lux |
| Power Of Main Light | 1.5W - 3W |
| Main Light Current | 450mA |
| Battery Capacity | 6.8Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Product Name | LED |
|---|---|
| Ip Rating | IP67 |
| Luminous Flux | 96lm |
| Working Temperature | -40℃-+50℃ |
| Material | ABS |
| Voltage | AC85-265V |
|---|---|
| Application | Mining, Tunneling, Construction, Etc. |
| Light Source | LED |
| Warranty | 2-5 Years |
| Luminous Flux | 1000-10000lm |