| Battery Capacity | 7Ah Rechargeable Battery |
|---|---|
| Lamp Body Material | Plastic |
| Continuous Working Time | >15 |
| Warranty | 3-5 Years |
| Model No | GLC12-A |
| Input Voltage | AC85-265V |
|---|---|
| Productname | LED Mining Lamps |
| Battery Cycles | 1200cycles |
| Charging Way | USB Charger/cradle Charger/ Charger Rack |
| Waterproof Level | IP67 |
| Product Name | Miners Head Lamp |
|---|---|
| Light Source | One Main Light Two Auxiliary Lights |
| Main Light Current | 400mA - 800mA |
| Lighting Degree | 9000LUX-20000lux - 25000lux |
| Battery Capacity | 6.8Ah Li-ion Battery |
| Product Name | LED Mining Lamp |
|---|---|
| Light Source | One Main Light Two Auxiliary Lights |
| Main Light Current | 400mA - 800mA |
| Lighting Degree | 9000LUX-20000lux - 25000lux |
| Battery Capacity | 6.8Ah Li-ion Battery |
| Product Name | Miner Headlamp |
|---|---|
| Light Source | One Main Light Two Auxiliary Lights |
| Main Light Current | 400mA - 800mA |
| Lighting Degree | 9000LUX-20000lux - 25000lux |
| Battery Capacity | 6.8Ah Li-ion Battery |
| Product Name | Safety Miners LED Cap Lamp |
|---|---|
| Light Source | One Main Light Two Auxiliary Lights |
| Main Light Current | 400mA - 800mA |
| Lighting Degree | 9000LUX-20000lux - 25000lux |
| Battery Capacity | 6.8Ah Li-ion Battery |
| Product Name | Mining Head Lamp Cordless |
|---|---|
| Light Source | One Main Light Two 2 Auxiliary Lights |
| Main Light Current | 400mA - 800mA |
| Lighting Degree | 9000LUX-20000lux - 25000lux |
| Battery Capacity | 6.8Ah Li-ion Battery |
| Product Name | 25000lux Led Cordless Miner Lamp |
|---|---|
| Lumen | 385 |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Lighting Mode | Weak-work-strong-aux.-SOS 5 Lighting Modes |
| Power | 2.96W |
| Product Name | 15000lux Led Cordless Miner Lamp |
|---|---|
| Lumen | 232 |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Lighting Mode | Work-aux.-SOS 3 Lighting Modes |
| Power | 1.78W |
| Features | Silicon Button Cap With Good Touch |
|---|---|
| Model No | GLC-6 |
| Application | Mining, Tunneling, Construction, Etc. |
| Waterproof Level | IP68 |
| Item Name | GLC-6 |