| Weight | 420g |
|---|---|
| Cri | Ra>80 |
| Battery | Lithium Battery |
| Luminous | 232 Lum |
| Luminous Flux | 1000-10000lm |
| Model | GL-WF02 |
|---|---|
| Light Modes | Rotate - Double Blink - Single Blink - Alternate - SOS - Solid On (low) - Solid On (high) -2 Leds Flashlight - 4leds Flashlight |
| Light Source | 16 Leds Single Color |
| Storage Temperature | -20~+80 ℃ |
| Materials | PC + Silicone |
| Light Source | 16 Leds Single Color |
|---|---|
| Materials | PC + Silicone |
| Battery Capacity | 2600mAh Rechargeable Li-Ion Battery |
| Storage Temperature | -20~+80 ℃ |
| Packaging Details | Standard carton packing |
| Packaging Details | A package contains a light, an instruction manual and a charger. |
|---|---|
| Delivery Time | 10-15days |
| Payment Terms | T/T,Western Union,Paypal |
| Supply Ability | Ten thousand per month |
| Place of Origin | China |
| Beam Distance | 200 Meters |
|---|---|
| Feature | Adjustable,portable,low Power Indication |
| Main Light Power | 4.4W |
| Working Temperature | -20℃-60℃ |
| Battery Type | Rechargeable Lithium-ion |
| Product Name | GL2.5-A Rechargeable Mining Cap Lamp |
|---|---|
| Luminous | 85lum |
| Brightness | 4000lux |
| Battery Capacity | 2.8Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Life Span | 100000hrs |
| Working Time | 16~18 Hours |
|---|---|
| Ip Grade | Waterproof IP67 |
| Main Light Current | 280mA |
| Main Light Illuminous | 169 Lum |
| Lighting Illuminous | 4000 Lux |
| Model No. | GLC-6 |
|---|---|
| Light Source | One Main Light Two Auxiliary Lights |
| Battery Capacity | 6.8Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Ip Rating | IP68 |
| Light Source | One Main Light & Two Auxiliary Lights |
|---|---|
| Battery Capacity | 7800mAh Li-Ion Battery Pack 18650 |
| Main Light Current | 450mA |
| Illuminous | 216Lum |
| Brightness | 12000Lux |
| Features | Waterproof,impact Resistance,explosion Proof |
|---|---|
| Light Source | One Main Light Six Auxiliary Lights |
| Battery Type | Rechargeable Li-ion Battery |
| Type | Headlamps |
| Ip Rating | IP67 |