| Model No. | GLT-2 |
| Light Source | One main light + six auxiliary lights |
| Battery Capacity | 2.6Ah rechargeable Li-ion battery |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Main Light Current | 230mA |
| Power of Main Light | 0.74W |
| Illuminance | 96lum |
| Brightness | 5000lux |
| Main Light Lifespan | 100,000 hours |
| Battery Cycles | 1000 cycles |
| Working Time | 13-15 hours |
| Weight | 191g |
| Waterproof Grade | IP68 |