| Model | Lamp |
|---|---|
| Battery Cycles | 1200cycles |
| Runtime | 13 - 15 Hours |
| Application | Mining |
| Charging Way | USB Charger/cradle Charger/ Charger Rack |
| Model | GLC-6 Cordless Cap Lamp |
|---|---|
| Battery Capacity | 6.8Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Water-proof Grade | IP68 |
| Material | PC |
| Weigh | 217g |
| Model | GLC-6 Cordless Cap Lamp |
|---|---|
| Brightness | 7000Lux - 13000Lux - 20000Lux |
| Illuminous | 178lum - 232lum - 375lum |
| Power Of Main Light | 0.81W- 1.78W - 2.56W |
| Main Light Current | 200mA - 400mA - 800mA |
| Brightness | 13000lux |
|---|---|
| Illuminous | 232lum |
| Power Of Main Light | 1.78W |
| Main Light Current | 480mA |
| Battery Capacity | 6.8Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Charging Way | USB Charger/cradle Charger/ Charger Rack |
|---|---|
| Main Light Illuminous | 285 Lum |
| Main Light Power | 2.96W |
| Battery Cycles | 1200 Cycles |
| Battery Life | 1200 Cycles |
| Luminous | 85lum |
|---|---|
| Current | 180mA |
| Charging Way | USB Charger/cradle Charger/ Charger Rack |
| Waterproof | IP68, |
| Light Source | LED |
| Features | Waterproof, Dustproof, Shockproof |
|---|---|
| Service | OEM/ODM Available |
| Brightness | 12500lux- 25000lux |
| Model No | GL4.5-A |
| Main Light Current | 450mA |
| Waterproof Level | IP68 |
|---|---|
| Installation | Ceiling, Wall, Pendant |
| Battery Life | 1200 Cycles |
| Beam Angle | 120° |
| Working Time | 13hrs - 15hrs |
| Lumen | 261lum |
|---|---|
| Installation | Ceiling, Wall, Pendant |
| Charging Way | USB Charger/cradle Charger/ Charger Rack |
| Main Light Current | 600mA-800mA-1100mA |
| Battery Capacity | 7000mAh Rechargeable Li-Ion Battery |
| Battery Type | Lithium Ion |
|---|---|
| Charging Way | USB Charger/cradle Charger/ Charger Rack |
| Beam Angle | 120° |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Battery Cycles | 1000cycles |