| Features | Battery Indicator, Energy Saving, Long Lifespan,lightweight |
|---|---|
| Working Temperature | -20°C To 50°C |
| Material | PC |
| Main Light Brightness | 23000 Lux |
| Main Light Illuminous | 264 Lum |
| Product Name | KL5LM Corded Mining Head Lamp |
|---|---|
| Safety Features | Overcharge Protection, Short Circuit Protection |
| Lumen | 216 Lumens |
| Weight | 418g |
| Main Light Current | 450mA |
| Battery Capacity | 14Ah Rechargeable Li-ion Battery |
|---|---|
| Rated Voltage | 3.7V |
| Power Of Main Light | 4.07W |
| Illuminous | 530lum |
| Brightness | 9000lux - 20000lux - 25000lux |
| Light Source | 1pc Main Light & 2pcs Auxiliary Lights |
|---|---|
| Battery Capacity | 7000mAh Rechargeable Lithium Battery 18650 |
| Lighting Modes | Normal-Strong-Auxiliary |
| LED Operating Current | 520mA-1200mA-200mA |
| Brightness | 12000Lux-23000Lux-1500Lux |
| Light Source | 1pc Main Light & 2pcs Auxiliary Lights |
|---|---|
| Battery Capacity | 7000mAh Rechargeable 18650 Li-ion Battery |
| Lighting Modes | Normal-Strong-Auxiliary |
| LED Operating Current | 520mA-1200mA-200mA |
| Brightness | 12000Lux-23000Lux-1500Lux |
| Light Source | LED,main Light And Auxiliary Light |
|---|---|
| Battery Type | 10.4Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Type | Headlamps |
| Ip Rating | IP68 |
| Warranty(year) | 1 |
| Light Source | LED,main Light And Auxiliary Light |
|---|---|
| Battery Type | 10.4Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Type | Headlamps |
| Ip Rating | IP68 |
| Warranty(year) | 1 |
| Model No | GL-XLM-0414-8W-70-AC220V |
|---|---|
| LIght Source | SMD2835 |
| Power/m | 15W/m |
| Life Span | 5years |
| Working Time | 50000 |
| Lighting Degree | 4000lux |
|---|---|
| Battery Capacity | Rechargeable Lithium Battery |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Usage | Tunnel,mining,underground |
| Lumen | 85 Lum |
| Type | Rechargeable Mining Headlamp |
|---|---|
| Brightness | 10000 Lux |
| Usage | Industrial, Coal Mine, Mining, Emergency |
| Material | ABS |
| Beam Angle | 120° |