| Features | Battery Indicator, Energy Saving, Long Lifespan,lightweight |
|---|---|
| Working Temperature | -20°C To 50°C |
| Material | PC |
| Main Light Brightness | 5000 Lux |
| Main Light Illuminous | 96 Lum |
| Battery Cycles | 1200 Cycles |
|---|---|
| Main Led Duration | 14-16hrs |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Voltage | AC 100-240V |
| Ip Rating | IP68 |
| Light Source | 1pc Main Light & 2pcs Auxiliary Lights |
|---|---|
| Battery Capacity | 7000mAh Rechargeable Lithium Battery 18650 |
| Lighting Modes | Normal-Strong-Auxiliary |
| LED Operating Current | 520mA-1200mA-200mA |
| Brightness | 12000Lux-23000Lux-1500Lux |
| Light Source | 1pc Main Light & 2pcs Auxiliary Lights |
|---|---|
| Battery Capacity | 7000mAh Rechargeable Lithium Battery 18650 |
| Lighting Modes | Normal-Strong-Auxiliary |
| LED Operating Current | 520mA-1200mA-200mA |
| Brightness | 12000Lux-23000Lux-1500Lux |
| Brightness | 10000lux |
|---|---|
| Battery Capacity | 7.8Ah |
| Packaging Details | One lamp and user manual |
| Delivery Time | 10-15 days |
| Payment Terms | L/C,Western Union,T/T,PayPal |
| Waterproof | IP68 |
|---|---|
| Battery Types | Rechargeable Lithium-Ion Battery |
| Main Light Illuminous | 216Lum |
| Type | Miner Head Lamp |
| Work Time | 18hrs |
| Waterproof | IP68 |
|---|---|
| Battery Types | Rechargeable Lithium-Ion Battery |
| Main Light Illuminous | 216Lum |
| Type | Miner Head Lamp |
| Work Time | 18hrs |
| Waterproof | IP68 |
|---|---|
| Battery Types | Rechargeable Lithium-Ion Battery |
| Main Light Illuminous | 216Lum |
| Type | Miner Head Lamp |
| Work Time | 18hrs |
| Waterproof | IP68 |
|---|---|
| Battery Types | Rechargeable Lithium-Ion Battery |
| Main Light Illuminous | 216Lum |
| Type | Miner Head Lamp |
| Work Time | 18hrs |
| Lifetime | 100, 000hours |
|---|---|
| Model No | GLT-2 |
| Waterproof Grade | IP68 |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Application | Mining |