| Type | Miner's Cap Lamp For Underground |
|---|---|
| Brightness | 10000 Lux |
| Usage | Industrial, Coal Mine, Mining, Emergency |
| Material | ABS |
| Beam Angle | 120° |
| Battery Capacity | 10.4Ah Rechargeable Li-ion Battery |
|---|---|
| Rated Voltage | 3.7V |
| Power Of Main Light | 3W |
| Illuminous | 348lum |
| Brightness | 25000lux |
| Rechargeable Type | Yes |
|---|---|
| Working Temperature | -40 - 60 Degree |
| Customization | Yes |
| Lamp Type | LED Work Light |
| Colour | Black |
| Battery Capacity | 14Ah Rechargeable Li-ion Battery |
|---|---|
| Rated Voltage | 3.7V |
| Power Of Main Light | 4.07W |
| Illuminous | 530lum |
| Brightness | 9000lux - 20000lux - 25000lux |
| Features | USB Charging, Energy Saving, Long Lifespan,lightweight,charging Indicator |
|---|---|
| Working Temperature | -20°C To 50°C |
| Material | PC |
| Main Light Brightness | 10000 Lux |
| Main Light Illuminous | 143 Lum |
| Lighting Degree | 15000 Lux-25000Lux |
|---|---|
| Main Light Current | 800mA |
| Lumen | 348 Lum |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Weight | 480g |
| Model No | GL-T666 |
|---|---|
| Capacity | 7.8ah |
| Adjustable Lamp Holder | 90° |
| Light Source | LED |
| Impact Resistance | Up To 1 Meter Drop |
| Features | Silicon Button Cap With Good Touch |
|---|---|
| Model No | GLC-6 |
| Application | Underground Lighting,tunnel,coal Mining |
| Waterproof Level | IP68 |
| Item Name | GLC-6 |
| Light Source | 1pc Main Light & 2pcs Auxiliary Lights |
|---|---|
| Battery Capacity | 10.4Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Main Light Current | 450mA - 800mA |
| Main Light Power | 1.4W - 3W |
| Battery Capacity | 14Ah Rechargeable Li-ion Battery |
|---|---|
| Rated Voltage | 3.7V |
| Power Of Main Light | 4.07W |
| Illuminous | 530lum |
| Brightness | 9000lux - 20000lux - 25000lux |