| Lifetime | 100, 000hours |
|---|---|
| Model No | GLT-2 |
| Waterproof Grade | IP68 |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Application | Mining |
| LED Chip | Epistar |
|---|---|
| Light Source | SMD2835 |
| LEDs Configuration | 60/ 70/ 72/ 120/ 140/ 144 Leds Per Meters |
| Power | 8/ 15/ 17/ 18 W/m |
| Color Of Lighting | White / Warm White/ Cold White/ RGB |
| Lighting Degree | 15000 Lux-25000Lux |
|---|---|
| Main Light Current | 800mA |
| Lumen | 348 Lum |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Weight | 480g |
| LED Chip | Epistar |
|---|---|
| Light Source | SMD2835 |
| LEDs Configuration | 60/ 70/ 72/ 120/ 140/ 144 Leds Per Meters |
| Power | 8/ 15/ 17/ 18 W/m |
| Color Of Lighting | White / Warm White/ Cold White/ RGB |
| LED Chip | Epistar |
|---|---|
| Light Source | SMD2835 |
| LEDs Configuration | 60/ 70/ 72/ 120/ 140/ 144 Leds Per Meters |
| Power | 8/ 15/ 17/ 18 W/m |
| Color Of Lighting | White / Warm White/ Cold White/ RGB |
| Packaging Details | One lamp and user manual |
|---|---|
| Delivery Time | 10-15 days |
| Payment Terms | L/C, Western Union, T/T,PayPal |
| Supply Ability | 10000 pcs/month |
| Place of Origin | China Shenzhen |
| Features | Silicon Button Cap With Good Touch |
|---|---|
| Model No | GLC-6 |
| Application | Underground Lighting,tunnel,coal Mining |
| Waterproof Level | IP68 |
| Item Name | GLC-6 |
| Packaging Details | A package contains a light, an instruction manual and a charger. |
|---|---|
| Delivery Time | 10-15days |
| Payment Terms | T/T,Western Union,Paypal |
| Supply Ability | Ten thousand per mont |
| Place of Origin | China |
| Packaging Details | A package contains a light, an instruction manual and a charger. |
|---|---|
| Delivery Time | 10-15days |
| Payment Terms | T/T,Western Union,Paypal |
| Supply Ability | Ten thousand per mont |
| Place of Origin | China |
| Color | Green |
|---|---|
| Light Source | LED |
| Battery Capacity | 2000mAh - 5000mAh |
| Color Temperature | 6000K |
| Shockproof | Yes |