| Product Name | Anti-explosive Mining Lantern For Miners |
|---|---|
| Lumen | 232 |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Lighting Mode | Work-aux.-SOS 3 Lighting Modes |
| Power | 1.78W |
| Product Name | Professional Underground Mine Light |
|---|---|
| Brightness | 10000 Lux |
| Material | ABS |
| Beam Angle | 120° |
| Warranty | 1 Year |
| Product Name | Miner Cap Lamp |
|---|---|
| Weight | 450g |
| Material | ABS |
| Brightness | 1000 Lumens |
| Waterproof | IP68 |
| Features | Waterproof,impact Resistance,explosion Proof |
|---|---|
| Light Source | One Main Light Six Auxiliary Lights |
| Battery Type | Rechargeable Li-ion Battery |
| Type | Headlamps |
| Ip Rating | IP67 |
| Product Name | Portable Emergency Power Station |
|---|---|
| Function | Quick Charge Support, Solar Panel Charge, LED Display, Holder, Support Solar Charging, Cigarette Lighter |
| Type | Waterproof, Fast Charging, With Plug, High Capacity, With Cable, PORTABLE, Power Staion, Rental Power Bank, LED Display, For Outdoor, Portable Power Station |
| Battery Type | LiFePO4 Battery |
| Battery Capacity | 537.6Wh |
| Light Source | 1pc Main Light & 2pcs Auxiliary Lights |
|---|---|
| Battery Capacity | 10.4Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Main Light Current | 450mA - 800mA |
| Main Light Power | 1.4W - 3W |
| Product Name | Semi-corded Cap Lamp With Rear Warning Light |
|---|---|
| Lighting Degree | 15000 Lux |
| Light Source | 1 Main Light 2 Auxiliary Lights |
| Battery Capacity | 6.8Ah Li-ion Battery Pack |
| Continuous Working Time | 13 - 15 Hours |
| Light Source | One Main Light Six Auxiliary Lights |
|---|---|
| Battrry Capacity | 3.8Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Main Light Current | 300mA |
| Power Of Main Light | 1.1W |
| Lighting Modes | High/Low/Strobe |
|---|---|
| Rated Voltage | 3.7V |
| Illluminous | 216lum |
| Led Light Source | Cree |
| Power Source | Rechargeable Battery |
| Product Name | Semi-corded Cap Lamp With Rear Warning Light |
|---|---|
| Lighting Degree | 15000 Lux |
| Light Source | 1 Main Light 2 Auxiliary Lights |
| Battery Capacity | 6.8Ah Li-ion Battery Pack |
| Continuous Working Time | 13 - 15 Hours |