| Model No | GL-T666 |
|---|---|
| LIght Source | One Cree LED |
| Life Span | 100000hrs |
| Working Time | 8hrs |
| Weight | 280g |
| Usage | Tunnel,mining,underground |
|---|---|
| Working Lighting Time | 16 / 18 Hours |
| Light Source | One Main Light Two Auxiliary Lights |
| Battery Capacity | 6.6Ah / 7.8Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Main Light Current | 450mA |
| Usage | Tunnel,mining,underground |
|---|---|
| Working Lighting Time | 13-15 Hours |
| Light Source | One Main Light Two Auxiliary Lights |
| Battery Capacity | 10.4Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Main Light Current | 800mA |
| Product Name | Coal Mining Lights |
|---|---|
| Light Source | One Main Light Two 2 Auxiliary Lights |
| Main Light Current | 400mA - 800mA |
| Lighting Degree | 9000LUX-20000lux - 25000lux |
| Battery Capacity | 6.8Ah Li-ion Battery |
| Product Name | Mining Hard Hat Light |
|---|---|
| Lumen | 1000 Lumens |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Power Source | Rechargeable Battery |
| Weight | 450g |
| Model No. | GL-T666(A/B) |
|---|---|
| Light Source | One Main Light Cree |
| Battery Capacity | 6.4Ah Rechargeable Li-ion Battery 18650 |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Strong Light Current | 760mA |
| Model No. | GL-T666(A/B) |
|---|---|
| Light Source | One Main Light Cree |
| Battery Capacity | 3.2Ah Rechargeable Li-ion Battery 18650 |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Strong Light Current | 760mA |
| Product Name | Miner Belt |
|---|---|
| Material | Industrial Polyester |
| Buckle Material | 304 Stainless Steel |
| Width | 38mm |
| Length | 1400mm |
| Output Voltage | 100~120VAC, 220~240VAC |
|---|---|
| Output Waveforms | Pure Sine Wave |
| Out Rated Power | 500W |
| Output Frequency Range | 50Hz/60Hz+3Hz |
| Output Short-circuit Protection | Yes, Shor-circuit Removal, Auto Disarm |
| Output Voltage | 100~120VAC, 220~240VAC |
|---|---|
| Output Waveforms | Pure Sine Wave |
| Out Rated Power | 500W |
| Output Frequency Range | 50Hz/60Hz+3Hz |
| Output Short-circuit Protection | Yes, Shor-circuit Removal, Auto Disarm |