| Product Name | LED Mining Lamp |
|---|---|
| Light Source | One Main Light Two Auxiliary Lights |
| Main Light Current | 400mA - 800mA |
| Lighting Degree | 9000LUX-20000lux - 25000lux |
| Battery Capacity | 6.8Ah Li-ion Battery |
| Product Name | Safety Miners LED Cap Lamp |
|---|---|
| Light Source | One Main Light Two Auxiliary Lights |
| Main Light Current | 400mA - 800mA |
| Lighting Degree | 9000LUX-20000lux - 25000lux |
| Battery Capacity | 6.8Ah Li-ion Battery |
| Product Name | 15000lux Led Cordless Miner Lamp |
|---|---|
| Lumen | 232 |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Lighting Mode | Work-aux.-SOS 3 Lighting Modes |
| Power | 1.78W |
| Voltage | AC85-265V |
|---|---|
| Application | Mining, Tunneling, Construction, Etc. |
| Light Source | LED |
| Warranty | 2-5 Years |
| Luminous Flux | 1000-10000lm |
| Application | Mining, Tunneling, Construction, Etc. |
|---|---|
| Voltage | AC85-265V |
| Light Source | LED |
| Warranty | 2-5 Years |
| Luminous Flux | 1000-10000lm |
| Size | Φ54.9 * 256mm |
|---|---|
| LED Power | 3W |
| Brightness | 18000lux / 9000lux |
| Waterproof | IP68 |
| Beam Distance | 200 Meters |
| Product Name | Explosion Proof LED Flahslight |
|---|---|
| Applicable Temperature | -20℃~40℃ |
| Runtime | 8-10 Hours |
| Discharging Time | 4-6 Hrs |
| Battery Capacity | 6.4Ah / 3.2Ah Li-ion Battery |
| Product Name | Mining Headlamp For Industrial |
|---|---|
| Brightness | 10000 Lux |
| Material | ABS |
| Beam Angle | 120° |
| Warranty | 1 Year |
| Product Name | Led Mining Light |
|---|---|
| Luminous | 85lum |
| Logo | Accept Customized Logo On The Cap Lamp |
| Usage | Used For Miner Working Lighting |
| Battery Capacity | 2.8Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Working Time | 13-15Hours |
|---|---|
| Battery Types | Rechargeable Lithium-Ion Battery |
| Brightness | 25000Lux |
| Battery Source | Panasonic |
| Rated Voltage | 3.7V |