| Packaging Details | A package contains a light, an instruction manual and a charger. |
|---|---|
| Delivery Time | 10-15days |
| Payment Terms | T/T,Western Union,Paypal |
| Supply Ability | Ten thousand per mont |
| Place of Origin | China |
| Waterproof | IP68 |
|---|---|
| Battery Types | Rechargeable Lithium-Ion Battery |
| Main Light Illuminous | 216Lum |
| Type | Miner Head Lamp |
| Work Time | 18hrs |
| Waterproof | IP68 |
|---|---|
| Battery Types | Rechargeable Lithium-Ion Battery |
| Main Light Illuminous | 216Lum |
| Type | Miner Head Lamp |
| Work Time | 18hrs |
| Waterproof | IP68 |
|---|---|
| Battery Types | Rechargeable Lithium-Ion Battery |
| Main Light Illuminous | 216Lum |
| Type | Miner Head Lamp |
| Work Time | 18hrs |
| Waterproof | IP68 |
|---|---|
| Battery Types | Rechargeable Lithium-Ion Battery |
| Main Light Illuminous | 216Lum |
| Type | Miner Head Lamp |
| Work Time | 18hrs |
| Battery Cycles | 1200 Cycles |
|---|---|
| Rated Voltage | 3.7V |
| Voltage | AC 100-240V |
| Ip Rating | IP68 |
| Usage | Tunnel,mining,underground |
| Main Led Duration | 15-18hrs |
|---|---|
| Dimmable | Yes |
| Power | 1.78W |
| Working Time | 10 Hours |
| Lamp Body Material | PC |
| Battery Capacity | 7Ah Rechargeable Battery |
|---|---|
| Lamp Body Material | Plastic |
| Continuous Working Time | >15 |
| Warranty | 3-5 Years |
| Model No | GLC12-A |
| Auxiliary Led Duration | >60hrs |
|---|---|
| Lumen | 385lum LUM |
| Woeking Time | 16hrs-18hrs |
| Main Light Power | 1.7W |
| Illuminous | 216Lum |
| Features | Battery Indicator, Energy Saving, Long Lifespan,lightweight |
|---|---|
| Working Temperature | -40°C To 70°C |
| Material | PC |
| Main Light Brightness | 25000 Lux |
| Main Light Illuminous | 348 Lum |