| Waterproof Grade | Ip68 |
|---|---|
| Main Light Power | 0.74W |
| Feature | Adjustable,portable,low Power Indication |
| Main Led Duration | 16-18hrs |
| Working Time | 60hrs-33hrs-22hrs |
| Power | 3W |
|---|---|
| Luminous Flux | 348lum |
| Adjustable Headband | Yes |
| Beam Angle | 120° |
| Ip Grade | Waterproof IP68 |
| Power | 3W |
|---|---|
| Luminous Flux | 348lum |
| Adjustable Headband | Yes |
| Beam Angle | 120° |
| Ip Grade | Waterproof IP68 |
| Charging Way | USB Charger/cradle Charger/ Charger Rack |
|---|---|
| Impact Resistance | ≥1.5m |
| Weight | 250 Grams |
| Waterproof Rating | IP67 |
| Item Name | GLT-2 |