| Application | Mining, Construction, Industrial Sites |
|---|---|
| Battery Type | Lithium Ion |
| Warranty | 2 Years |
| Main Led Duration | 16-18hrs |
| Adjustable Lamp Holder | 90° |
| Working Time | 13hrs - 15hrs |
|---|---|
| Power | 10-100W |
| Capacity | 6.6ah\7.8ah |
| Luminous | 169 Lum |
| Lifetime | 100, 000hours |
| Item Name | GS12-A |
|---|---|
| Main Light Brightness | 15000 Lux - 25000 Lux |
| Charging Way | USB Charger/cradle Charger/ Charger Rack |
| Battery Cycles | 1200cycles |
| Lamp Body Material | Plastic |
| Color | Transparent |
|---|---|
| Main Led Lifespan | 100000 Hours |
| Usage | Industrial,fire Fighting |
| Lifetime | 100, 000hours |
| Duration Time | 16Hours |
| Packaging Details | A package contains a light, an instruction manual and a charger. |
|---|---|
| Delivery Time | 10-15days |
| Payment Terms | T/T,Western Union,Paypal |
| Supply Ability | Ten thousand per month |
| Place of Origin | China |
| Packaging Details | A package contains a light, an instruction manual and a charger. |
|---|---|
| Delivery Time | 10-15days |
| Payment Terms | T/T,Western Union,Paypal |
| Supply Ability | Ten thousand per month |
| Place of Origin | China |
| Packaging Details | A package contains a light, an instruction manual and a charger. |
|---|---|
| Delivery Time | 10-15days |
| Payment Terms | T/T,Western Union,Paypal |
| Supply Ability | Ten thousand per mont |
| Place of Origin | China |
| Features | Energy Saving, Long Lifespan, High Brightness |
|---|---|
| Model No | GL2.5-A |
| Main Led Duration | 16-18hrs |
| Ip Grade | Waterproof IP68 |
| Continuous Working Time | 15hrs |
| Lighting Duration | 12 Hours |
|---|---|
| Battery Cycles | 1000 Cycles |
| Shockproof | Yes |
| Application | Mining, Construction, Industrial |
| Main Light Brightness | 23000 Lux |
| Light Source | One Main Light Six Auxiliary Lights |
|---|---|
| Battrry Capacity | 3.8Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Main Light Current | 300mA |
| Power Of Main Light | 1.1W |