| Applicable Temperature | -20℃~40℃ |
|---|---|
| Light Source Life | 100000hrs |
| Product Name | Explosion Proof LED Flahslight |
| LED Power | 3W |
| Battery Capacity | 6.4Ah / 3.2Ah Li-ion Battery |
| Size | Φ54.9 * 256mm |
|---|---|
| LED Power | 3W |
| Brightness | 18000lux / 9000lux |
| Waterproof | IP68 |
| Beam Distance | 200 Meters |
| Product Name | Explosion Proof LED Flahslight |
|---|---|
| Applicable Temperature | -20℃~40℃ |
| Runtime | 8-10 Hours |
| Discharging Time | 4-6 Hrs |
| Battery Capacity | 6.4Ah / 3.2Ah Li-ion Battery |
| Type | Miner Head Lamp |
|---|---|
| Brightness | 10000 Lux |
| Usage | Industrial, Coal Mine, Mining, Emergency |
| Material | ABS |
| Beam Angle | 120° |
| Features | High Efficiency, Energy Saving, Long Lifespan |
|---|---|
| Product Name | KL5LM LED Mining Lamp |
| Power | 1.67W |
| Voltage | 3.7V |
| Material | PC |
| Voltage | AC85-265V |
|---|---|
| Application | Mining, Tunneling, Construction, Etc. |
| Light Source | LED |
| Warranty | 2-5 Years |
| Luminous Flux | 1000-10000lm |
| Features | High Efficiency, Energy Saving, Long Lifespan |
|---|---|
| Lighting Degree | 7000 LUX |
| Application | Mining, Tunneling, Construction, Etc. |
| Standard Voltage | 3.7V |
| Power | 1.3W |
| Product Name | Portable Emergency Power Station |
|---|---|
| Function | Quick Charge Support, Solar Panel Charge, LED Display, Holder, Support Solar Charging, Cigarette Lighter |
| Type | Waterproof, Fast Charging, With Plug, High Capacity, With Cable, PORTABLE, Power Staion, Rental Power Bank, LED Display, For Outdoor, Portable Power Station |
| Battery Type | LiFePO4 Battery |
| Battery Capacity | 537.6Wh |
| Product Name | LED Mining Headlamp |
|---|---|
| Brightness | 10000 Lux |
| Material | ABS |
| Beam Angle | 120° |
| Warranty | 1 Year |
| Product Name | LED Mining Cap Lamp |
|---|---|
| Main LED Duration | 15-18hrs |
| Auxiliary LED Duration | >60hrs |
| Lighting Degree | 9000LUX-20000lux - 25000lux |
| Battery Capacity | 6.8Ah Li-ion Battery |