| Brightness | 9000lux - 16000lux - 25000lux |
|---|---|
| Power Of Main Light | 0.9W - 2.1W - 2.96W |
| Main Light Current | 200mA - 400mA - 800mA |
| Packaging Details | Standard carton packing |
| Delivery Time | 5-8 working day |
| Battery Capacity | 10.4Ah Li-ion Battery Pack |
|---|---|
| Product Name | GLC12-A |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Continuous Working Time | 13 - 15Hours |
| Battery Cycles | 1000cycles |
| Features | High Efficiency, Energy Saving, Long Lifespan |
|---|---|
| Working Temperature | -40℃-+50℃ |
| Voltage | AC85-265V |
| Application | Mining, Tunneling, Construction, Etc. |
| Warranty | 2-5 Years |
| Safety Features | Overcharge Protection, Short Circuit Protection |
|---|---|
| Power | 1.67W |
| Continuous Working Time | 13 - 16 Hours |
| Main Light Current | 450mA |
| Weight | 418g |
| Product Name | Led Miner Head Lamp Cordless With Display |
|---|---|
| Ip Rating | IP67 |
| Power Of Main Light | 1.3W |
| Continuous Working Time | >15 |
| Working Temperature | -40℃-+50℃ |
| Applicable Temperature | -20℃~40℃ |
|---|---|
| Light Source Life | 100000hrs |
| Product Name | Explosion Proof LED Flahslight |
| LED Power | 3W |
| Battery Capacity | 6.4Ah / 3.2Ah Li-ion Battery |
| Size | Φ54.9 * 256mm |
|---|---|
| LED Power | 3W |
| Brightness | 18000lux / 9000lux |
| Waterproof | IP68 |
| Beam Distance | 200 Meters |
| Product Name | Explosion Proof LED Flahslight |
|---|---|
| Applicable Temperature | -20℃~40℃ |
| Runtime | 8-10 Hours |
| Discharging Time | 4-6 Hrs |
| Battery Capacity | 6.4Ah / 3.2Ah Li-ion Battery |
| Type | Miner Head Lamp |
|---|---|
| Brightness | 10000 Lux |
| Usage | Industrial, Coal Mine, Mining, Emergency |
| Material | ABS |
| Beam Angle | 120° |
| Features | High Efficiency, Energy Saving, Long Lifespan |
|---|---|
| Product Name | KL5LM LED Mining Lamp |
| Power | 1.67W |
| Voltage | 3.7V |
| Material | PC |