| Waterproof | IP68 |
|---|---|
| Input Voltage | AC85-265V |
| Protection Rating | Waterproof IP68 |
| Battery Cycles | 1200cycles |
| Beam Angle | 120 Degrees |
| Light Source | LED |
|---|---|
| Lighting Degree | 15000 Lux |
| Luminous Flux | 1000-10000lm |
| Charging Way | USB Charger/cradle Charger/ Charger Rack |
| Ip Grade | Waterproof IP67 |
| Ip Grade | Waterproof IP68 |
|---|---|
| Main Light Power | 1.1W |
| Waterproof Level | IP68 |
| Continuous Working Time | 13 - 16 Hours |
| Battery Life | 8 - 12 Hours |
| Waterproof Rating | IP67 |
|---|---|
| Runtime | 13 - 15 Hours |
| Lighting Mode | Work-Aux-SOS 3 Lighting Modes |
| Main Light Current | 230mA |
| Power Consumption | 3W |
| Features | Waterproof,impact Resistance,explosion Proof |
|---|---|
| Light Source | One Main Light Six Auxiliary Lights |
| Battery Type | Rechargeable Li-ion Battery |
| Type | Headlamps |
| Ip Rating | IP67 |
| Battery Capacity | 7Ah Rechargeable Li-ion Battery |
|---|---|
| Beam Angle | 120 Degrees |
| Illuminous | 96lum |
| Main Led Lifespan | 100000 Hours |
| Weight | 150 - 300 Grams |
| Delivery Time | 10-15days |
|---|---|
| Payment Terms | T/T |
| Place of Origin | China |
| Brand Name | Green Lighting |
| Model Number | GL-T666 |
| Light Source | LED |
|---|---|
| Lighting Degree | 15000 Lux |
| Luminous Flux | 1000-10000lm |
| Charging Way | USB Charger/cradle Charger/ Charger Rack |
| Ip Grade | Waterproof IP67 |
| Features | Waterproof, Dustproof, Shockproof |
|---|---|
| Battery Life | 1200 Cycles |
| Light Source | LED |
| Mounting Type | Ceiling Mount |
| Usage | Industrial,fire Fighting |
| Working Time | 12 Hours |
|---|---|
| Feature | Adjustable,portable,low Power Indication |
| Installation | Ceiling Mount, Wall Mount, Pendant Mount |
| Adjustable Lamp Holder | 90° |
| Rated Voltage | 3.7V |