| Battery Capacity | 7Ah Rechargeable Li-ion Battery |
|---|---|
| Beam Angle | 120 Degrees |
| Illuminous | 96lum |
| Main Led Lifespan | 100000 Hours |
| Weight | 150 - 300 Grams |
| Features | Waterproof, Dustproof, Explosion-proof |
|---|---|
| Main Light Brightness | 5000 Lux |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Ip Rating | IP65 |
| Protection Rating | Waterproof IP68 |
| Waterproof | IP68 |
|---|---|
| Model No | GLC-6S |
| Voltage | AC85-265V |
| Main Led Duration | 15-18hrs |
| Protection Rating | Waterproof IP68 |
| Ip Rating | IP65 |
|---|---|
| Protection Rating | Waterproof IP68 |
| Battery Cycles | 1200 Cycles |
| Lighting Mode | Work-aux.-SOS 3 Lighting Modes |
| Runtime | 13 - 15 Hours |
| Lighting Degree | 10000lux |
|---|---|
| Mounting Options | Helmet Clip, Magnetic Base |
| Color | Yellow, Blue |
| Operatingtemperature | -20°C To 50°C |
| Main Light Brightness | 5000 Lux |
| Packaging Details | A package contains a light, an instruction manual and a charger. |
|---|---|
| Delivery Time | 10-15days |
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | Ten thousand per month |
| Place of Origin | China |
| Lighting Degree | 10000lux |
|---|---|
| Mounting Options | Helmet Clip, Magnetic Base |
| Color | Yellow, Blue |
| Operatingtemperature | -20°C To 50°C |
| Main Light Brightness | 5000 Lux |
| Product Name | Cordless Cap Lamp |
|---|---|
| Main LED Duration | 15-18hrs |
| Auxiliary LED Duration | >60hrs |
| Lighting Degree | 9000LUX-20000lux - 25000lux |
| Battery Capacity | 6.8Ah Li-ion Battery |
| Luminous Flux | 10000lm |
|---|---|
| Illuminous | 221lum |
| Power Source | LED |
| Beam Angle | 120° |
| Working Time | 16 Hours |
| Features | High Efficiency, Energy Saving, Long Lifespan |
|---|---|
| Power Source | Rechargeable Battery |
| Model No | GL8-D |
| Battery Type | Lithium Ion |
| Protection Rating | Waterproof IP68 |