| Product Name | Coal Mining Light |
|---|---|
| Main LED Duration | 15-18hrs |
| Auxiliary LED Duration | >60hrs |
| Lighting Degree | 9000LUX-20000lux - 25000lux |
| Battery Capacity | 6.8Ah Li-ion Battery |
| Product Name | Miners Head Lamp |
|---|---|
| Light Source | One Main Light Two Auxiliary Lights |
| Main Light Current | 400mA - 800mA |
| Lighting Degree | 9000LUX-20000lux - 25000lux |
| Battery Capacity | 6.8Ah Li-ion Battery |
| Waterproof | IP68 |
|---|---|
| Model No | GLC-6S |
| Voltage | AC85-265V |
| Main Led Duration | 15-18hrs |
| Protection Rating | Waterproof IP68 |
| Light Source | LED |
|---|---|
| Lighting Degree | 15000 Lux |
| Luminous Flux | 1000-10000lm |
| Charging Way | USB Charger/cradle Charger/ Charger Rack |
| Ip Grade | Waterproof IP67 |
| Features | Waterproof, Dustproof, Shockproof |
|---|---|
| Battery Life | 1200 Cycles |
| Light Source | LED |
| Mounting Type | Ceiling Mount |
| Usage | Industrial,fire Fighting |
| Features | Waterproof, Dustproof, Shockproof |
|---|---|
| Battery Life | 1200 Cycles |
| Light Source | LED |
| Mounting Type | Ceiling Mount |
| Usage | Industrial,fire Fighting |
| Main Light Brightness | 15000 Lux - 25000 Lux |
|---|---|
| Charging Way | USB Charger/cradle Charger/ Charger Rack |
| Lumen | 216 Lum |
| Beam Angle | 120° |
| Lifetime | 100, 000hours |
| Lighting Mode | Work-aux 2 Lighting Modes |
|---|---|
| Charging Way | USB Charger/cradle Charger/ Charger Rack |
| Power Source | Rechargeable Battery |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Mounting Type | Ceiling Mount |
| Lighting Mode | Work-aux.-SOS 3 Lighting Modes |
|---|---|
| Continuous Working Time | 17hrs |
| Battery Cycles | 1000 Cycles |
| Lifetime | 100, 000hours |
| Main Light Current | 230mA |
| Working Time | 13hrs - 15hrs |
|---|---|
| Power | 10-100W |
| Capacity | 6.6ah\7.8ah |
| Luminous | 169 Lum |
| Lifetime | 100, 000hours |