| Product Name | 15000lux Led Cordless Miner Lamp |
|---|---|
| Lumen | 232 |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Lighting Mode | Work-aux.-SOS 3 Lighting Modes |
| Power | 1.78W |
| Product Name | Professional Underground Mine Light |
|---|---|
| Brightness | 10000 Lux |
| Material | ABS |
| Beam Angle | 120° |
| Warranty | 1 Year |
| Features | Energy Saving, Long Lifespan, High Brightness |
|---|---|
| Model No | GL2.5-A |
| Main Led Duration | 16-18hrs |
| Ip Grade | Waterproof IP68 |
| Continuous Working Time | 15hrs |
| Model | GLC-6 Cordless Cap Lamp |
|---|---|
| Battery Capacity | 6.8Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Water-proof Grade | IP68 |
| Material | PC |
| Weigh | 217g |
| Item Name | Cordless Led Mining Light |
|---|---|
| Rated Voltage | 3.7V |
| Brightness Of The Main Lightm, Lux | 5000 LUX |
| Power Source | Rechargeable Battery |
| Lifespan (hours) | ≤50000 Hrs |
| Features | High Efficiency, Energy Saving, Long Lifespan |
|---|---|
| Product Name | GL2.5-A Cordless Cap Lamp |
| Brightness | 4000 LUX |
| Application | Mining, Tunneling, Construction, Etc. |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Model | GLC-6S Cordless Cap Lamp |
|---|---|
| Light Source | One Main Light Two Auxiliary Lights |
| Battery Capacity | 6.8Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Brightness | 148lum - 289lum - 385lum |
| Water-proof Grade | IP68 |
| Model | GL2.5-A Cordless Cap Lamp |
|---|---|
| Brightness | 4000lux |
| Illuminous | 85lum |
| Power Of Main Light | 0.65W |
| Main Light Current | 180mA |
| Model | GLC-6M(A) |
|---|---|
| Brightness | 12000lux- 23000lux - 1500lux |
| Illuminous | 213lum - 528Lum - 50Lum |
| Power Of Main Light | 1.78W - 4.4W - 0.5W |
| Main Light Current | 520mA - 1200MA - 200mA |
| Brightness | 5000lux |
|---|---|
| Lluminous | 96lum |
| Power Of Main Light | 0.74W |
| Main Light Current | 230mA |
| Battery Capacity | 2.6Ah Rechargeable Li-ion Battery |