| Product Name | 6.8Ah LED Cap Lamp Underground Mining |
|---|---|
| Lumen | 232 |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Lighting Mode | Work-Aux-SOS 3 Lighting Modes |
| Power | 1.78W |
| Lighting Degree | 10000lux |
|---|---|
| Battery Capacity | Rechargeable Li-ion Battery |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Usage | Tunnel,mining,underground |
| Lumen | 216 Lum |
| Product Name | LED |
|---|---|
| Ip Rating | IP67 |
| Luminous Flux | 96lm |
| Working Temperature | -40℃-+50℃ |
| Material | ABS |
| Product Name | Portable LED Miners' Head Lamp |
|---|---|
| Brightness | 10000 Lux |
| Battery | Lithium Battery |
| Material | ABS |
| Battery Capacity | 3.7V |
| Usage | Industrial,fire Fighting |
|---|---|
| Continuous Working Time | 15hrs |
| Model No | GLC-6M |
| Life Span | 100000hrs |
| Shockproof | Yes |
| Main Light Current | 450mA |
|---|---|
| Power | 1.67W |
| Battery Cycles | 1000cycles |
| Working Temperature | -40℃-+50℃ |
| Warranty | 1 Years |
| Application | Mining, Construction, Industrial Sites |
|---|---|
| Battery Type | Lithium Ion |
| Warranty | 2 Years |
| Main Led Duration | 16-18hrs |
| Adjustable Lamp Holder | 90° |
| Product Name | All In One Structure Led Cordless Mining Lights |
|---|---|
| Ip Rating | IP67 |
| Luminous Flux | 96lm |
| Working Temperature | -40℃-+50℃ |
| Material | ABS |
| Packaging Details | A package contains a light, an instruction manual and a charger. |
|---|---|
| Delivery Time | 10-15days |
| Payment Terms | T/T,Western Union,Paypal |
| Supply Ability | Ten thousand per mont |
| Place of Origin | China |
| Battery Cycles | 1200 Cycles |
|---|---|
| Main Led Duration | 14-16hrs |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Voltage | AC 100-240V |
| Ip Rating | IP68 |