| Light Source | 1pc Main Light & 2pcs Auxiliary Lights |
|---|---|
| Battery Capacity | 7000mAh Rechargeable 18650 Li-ion Battery |
| Lighting Modes | Normal-Strong-Auxiliary |
| LED Operating Current | 520mA-1200mA-200mA |
| Brightness | 12000Lux-23000Lux-1500Lux |
| Battery Capacity | 7Ah Rechargeable Li-ion Battery |
|---|---|
| Certification | CE,CCC,ATEX |
| Usage | Underground Lighting,mining Lighting |
| Light Source | One Main Light Two Auxiliary Lights |
| Waterproof Grade | IP68 |
| Light Source | 1pc Main Light & 2pcs Auxiliary Lights |
|---|---|
| Battery Capacity | 7000mAh Rechargeable Lithium Battery 18650 |
| Lighting Modes | Normal-Strong-Auxiliary |
| LED Operating Current | 520mA-1200mA-200mA |
| Brightness | 12000Lux-23000Lux-1500Lux |
| Waterproof | IP68, 20M |
|---|---|
| Lamp Body Material | Plastic |
| Battery | Lithium Battery |
| Brightness | 150 Lumens |
| Battery Type | Rechargeable Lithium-ion |
| Light Source | 1pc Main Light & 2pcs Auxiliary Lights |
|---|---|
| Battery Capacity | 7000mAh Rechargeable Lithium Battery 18650 |
| Lighting Modes | Normal-Strong-Auxiliary |
| LED Operating Current | 520mA-1200mA-200mA |
| Brightness | 12000Lux-23000Lux-1500Lux |
| Product Name | 15000lux Mining Hard Hat Lights |
|---|---|
| Lumen | 232 |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Lighting Mode | Work-Aux-SOS 3 Lighting Modes |
| Power | 1.78W |
| Product Name | Coal Miners Head Lamp |
|---|---|
| Lumen | 232 |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Lighting Mode | Work-Aux-SOS 3 Lighting Modes |
| Power | 1.78W |
| Product Name | Coal Miners Head Lamp |
|---|---|
| Lumen | 232 |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Lighting Mode | Work-Aux-SOS 3 Lighting Modes |
| Power | 1.78W |
| Product Name | Cordless Mining Lights |
|---|---|
| Lumen | 232 |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Lighting Mode | Work-aux.-SOS 3 Lighting Modes |
| Power | 1.78W |
| Product Name | Led Miner Head Lamp Cordless With Display |
|---|---|
| Ip Rating | IP67 |
| Power Of Main Light | 1.3W |
| Continuous Working Time | >15 |
| Working Temperature | -40℃-+50℃ |