| Packaging Details | A package contains a light, an instruction manual and a charger. |
|---|---|
| Delivery Time | 10-15days |
| Payment Terms | T/T,Western Union,Paypal |
| Supply Ability | Ten thousand per month |
| Place of Origin | China |
| Brightness | 4000lux |
|---|---|
| Illuminous | 85lum |
| Power Of Main Light | 0.65W |
| Main Light Current | 180mA |
| Battery Capacity | 2.8Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Brightness | 10000 Lux |
|---|---|
| Type | Headlamp |
| Illuminous | 96lum |
| Beam Angle | Not Specified |
| Color Temperature | Not Specified |
| Brightness | 200 - 1000 Lumens |
|---|---|
| Protection Rating | Waterproof IP68 |
| Waterproof Grade | Ip68 |
| Installation | Ceiling, Wall, Pendant |
| Feature | Adjustable,portable,low Power Indication |
| Features | Double Side |
|---|---|
| Product Name | Charging Rack |
| Usage | For GLC-6 Mining Cap Lamp Charging |
| Protection | Short Circuit Protection, Over-charging, Overcurrent, Overvoltage |
| Input Voltage & Current | 110V-240V/10A |
| Product Name | Coal Miners Head Lamp |
|---|---|
| Lumen | 232 |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Lighting Mode | Work-Aux-SOS 3 Lighting Modes |
| Power | 1.78W |
| Features | Waterproof, Dustproof, Explosion-proof |
|---|---|
| Main Light Brightness | 5000 Lux |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Ip Rating | IP65 |
| Protection Rating | Waterproof IP68 |
| Brightness | 5000lux |
|---|---|
| Illuminous | 96lum |
| Power Of Main Light | 0.74W |
| Main Light Current | 230mA |
| Battery Capacity | 2.6Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Model | GL2.5-C |
|---|---|
| Brightness | 10000lux |
| Illuminous | 143lum |
| Power Of Main Light | 1.1W |
| Main Light Current | 300mA |
| Application | Mining, Tunneling, Construction, Etc. |
|---|---|
| Working Temperature | -40℃-+50℃ |
| Lighiting Degree | 2700K-6500K |
| Voltage | AC85-265V |
| Waterproof | IP68 |