| Features | Silicon Button Cap With Good Touch |
|---|---|
| Model No | GLC-6 |
| Application | Underground Lighting,tunnel,coal Mining |
| Waterproof Level | IP68 |
| Item Name | GLC-6 |
| Packaging Details | A package contains a light, an instruction manual and a charger. |
|---|---|
| Delivery Time | 10-15days |
| Payment Terms | Western Union,T/T,Paypal |
| Supply Ability | Ten thousand per month |
| Place of Origin | China |
| Main Led Lifespan | 100000 Hours |
|---|---|
| Auxiliary Led Duration | >60hrs |
| Working Time | 15H - 10H |
| Waterproof Grade | Ip68 |
| Impact Resistance | ≥1.5m |
| Product Name | Coal Miner Safety Cap Lamp |
|---|---|
| Logo | Custom Logo Acceptable |
| Lighitng Mode | Normal-strong-auxiliary-SOS |
| Water-proof Grade | IP68 |
| Main Light Current | 200mA - 400mA - 800mA |
| Model No. | GL2.5-C |
|---|---|
| Battery Capacity | 3.8Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Main Light Current | 300mA |
| Power Of Main Light | 1.1W |
| Illuminous | 143lum |
| Product Name | LED Mining Light |
|---|---|
| Brightness | 10000 Lux |
| Material | ABS |
| Beam Angle | 120° |
| Warranty | 1 Year |
| Packaging Details | A package contains a light, an instruction manual and a charger. |
|---|---|
| Delivery Time | 10-15days |
| Payment Terms | T/T,Western Union,Paypal |
| Supply Ability | Ten thousand per month |
| Place of Origin | China |
| Brightness | 9000lux - 16000lux - 25000lux |
|---|---|
| Power Of Main Light | 0.9W - 2.1W - 2.96W |
| Main Light Current | 200mA - 400mA - 800mA |
| Battery Capacity | 6.8Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Packaging Details | Standard carton packing |
| Product Name | Lightweight Portable Led Mining Light |
|---|---|
| Lumen | 96 LUM |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Lighting Mode | Work-aux 2 Lighting Modes |
| Power | 0.74W |
| Packaging Details | A package contains a light, an instruction manual and a charger |
|---|---|
| Delivery Time | 10-15days |
| Payment Terms | T/T,Western Union,Paypal |
| Supply Ability | Ten thousand per mont |
| Place of Origin | China |