| Model | GLC-6M Cordless Cap Lamp |
|---|---|
| Weight | 204g |
| Battery Cycles | 1200 Cycles |
| Material | PC |
| Water-proof Grade | IP68 |
| Brightness | 13000lux |
|---|---|
| Illuminous | 232lum |
| Power Of Main Light | 1.78W |
| Main Light Current | 480mA |
| Battery Capacity | 6.8Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Features | Waterproof, Dustproof, Shockproof |
|---|---|
| Service | OEM/ODM Available |
| Brightness | 12500lux- 25000lux |
| Model No | GL4.5-A |
| Main Light Current | 450mA |
| Packaging Details | A package contains a light, an instruction manual and a charger. |
|---|---|
| Delivery Time | 10-15days |
| Payment Terms | T/T,Western Union,Paypal |
| Supply Ability | Ten thousand per month |
| Place of Origin | China |
| Model | GLD-6 Corded Cap Lamp |
|---|---|
| Brightness | 13000lux |
| Illuminous | 232lum |
| Power Of Main Light | 1.78W |
| Main Light Current | 480mA |
| Light Source | One Main Light & Six Auxiliary Lights |
|---|---|
| Battery Capacity | 2200mAh Rechargebale Li-ion Battery |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Main Light Current | 230mA |
| Main Light Power | 0.74W |
| Light Source | One Main Light Six Auxiliary Lights |
|---|---|
| Weight | 143g |
| Battery Capacity | 2.8Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Model No | GL2.5-A |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Light Source | One Main Light Six Auxiliary Lights |
|---|---|
| Weight | 143g |
| Battery Capacity | 2.8Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Model No | GL2.5-A |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Product Name | Miner Cap Lamp |
|---|---|
| Weight | 450g |
| Material | ABS |
| Brightness | 1000 Lumens |
| Waterproof | IP68 |
| Product Name | 15000lux Led Cordless Miner Lamp |
|---|---|
| Lumen | 232 |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Lighting Mode | Work-aux.-SOS 3 Lighting Modes |
| Power | 1.78W |