| Waterproof Level | IP68 |
|---|---|
| Installation | Ceiling, Wall, Pendant |
| Battery Life | 1200 Cycles |
| Beam Angle | 120° |
| Working Time | 13hrs - 15hrs |
| Working Temperature | -20℃~+50℃ |
|---|---|
| Service | OEM/ODM Available |
| Battery Type | Rechargeable 18650 Battery |
| Main Led Duration | 16-18hrs |
| Mounting Options | Helmet Clip, Magnetic Base |
| Battery Type | Lithium Ion |
|---|---|
| Charging Way | USB Charger/cradle Charger/ Charger Rack |
| Beam Angle | 120° |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Battery Cycles | 1000cycles |
| Working Time | 13-15Hours |
|---|---|
| Battery Types | Rechargeable Lithium-Ion Battery |
| Brightness | 25000Lux |
| Battery Source | Panasonic |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Illuminous | 221lum |
|---|---|
| Model | CM-100 |
| Ip Degree | IP 68 |
| Lamp Name | LED Mining Cap Lamp |
| Charging Units | 60units |
| Charging Units | 60units |
|---|---|
| Cycles Times | 1000 Cycles |
| Battery Life | 1200 Cycles |
| Materials | ABS |
| Ip Degree | IP 68 |
| Lighting Degree | 25000 Lux |
|---|---|
| Item Name | GL2.5-C |
| Illuminous | 216lum |
| Runtime | 13 - 15 Hours |
| Ip Grade | Waterproof IP68 |
| Warranty | 1 Years |
|---|---|
| Material | Silicone |
| Length | 5m/roll, 10m/roll |
| Dimmable | Yes |
| Beam Angle | 120° |
| Rechargeable Type | Yes |
|---|---|
| Charging Time | 3hrs |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Color Temperature | 6000K |
| Working Temperature | -40 - 60 Degree |
| Beam Angle | 120° |
|---|---|
| Input Voltage | AC 220V |
| Material | Silicone |
| Led Type | SMD 5050 |
| Cri | 85+ |