| Features | High Efficiency, Energy Saving, Long Lifespan |
|---|---|
| Product Name | KL5LM LED Mining Lamp |
| Working Temperature | -40℃-+50℃ |
| Power | 1.05W |
| Voltage | 3.7V |
| Battery Types | Rechargeable Lithium-Ion Battery |
|---|---|
| Application | Corded Cap Lamps |
| Charging Time | 6-8 Hours |
| Material | ABS |
| Working Time | ≥15 Hours |
| Battery Capacity | 7Ah Rechargeable Li-ion Battery |
|---|---|
| Certification | CE,CCC,ATEX |
| Usage | Underground Lighting,mining Lighting |
| Light Source | One Main Light Two Auxiliary Lights |
| Waterproof Grade | IP68 |
| Ip Grade | Waterproof IP68 |
|---|---|
| Charging Way | USB Charger/cradle Charger/ Charger Rack |
| Model | Lamp |
| Mounting Type | Ceiling Mount |
| Beam Angle | 120 Degrees |
| Charging Way | USB Charger/cradle Charger/ Charger Rack |
|---|---|
| Battery Life | 1000 Cycles |
| Type | Headlamp |
| Lighting Degree | 4000 LUX |
| Luminous Flux | 1000-10000lm |
| Features | High Efficiency, Energy Saving, Long Lifespan |
|---|---|
| Product Name | GLD-6 LED Coal Mining Light |
| Brightness | 25000lux |
| Battery Capacity | 13.6Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Power | 4.07W |
| Lamp Name | LED Mining Cap Lamp |
|---|---|
| Ip Degree | IP 68 |
| Materials | ABS |
| Life Span | 100000Hours |
| Charging Time | 6 Hours |
| Battery Type | Rechargeable 18650 Battery |
|---|---|
| Certification | CE,EMC,FCC |
| Usage | Mining,Camping,Industrial,Emergency,fire Fighting |
| Light Source | Cree Led |
| Ip Rating | IP68 |
| Light Source | LED |
|---|---|
| Service | OEM/ODM Available |
| Shockproof | Yes |
| Woeking Time | 16hrs-18hrs |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Waterproof Grade | IP68 |
|---|---|
| Continuous Working Time | 35hrs |
| Capacity | 13.6ah |
| Waterproof | IP68, 20M |
| Warranty | 1 Years |