| Working Time | 13-15Hours |
|---|---|
| Battery Types | Rechargeable Lithium-Ion Battery |
| Brightness | 25000Lux |
| Battery Source | Panasonic |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Luminous | 85lum |
|---|---|
| Current | 180mA |
| Charging Way | USB Charger/cradle Charger/ Charger Rack |
| Waterproof | IP68, |
| Light Source | LED |
| Working Time | 13-15Hours |
|---|---|
| Battery Types | Rechargeable Lithium-Ion Battery |
| Brightness | 25000Lux |
| Battery Source | Panasonic |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Parts Of Light | Side Warning Lights And Center Working Lights |
|---|---|
| Light Source | 16 Leds Single Light And 12 White Auxliliary Lights |
| Light Modes Of Center Working Light | Cold White-warm White-combination |
| Luminous Of Center Working Light | 35Lum-60Lum-90Lum |
| Brightness Of Center Working Lights | 1500Lux-2000Lux-3000Lux |
| Warranty | 3-5 Years |
|---|---|
| Working Temperature | -20°C-+45°C |
| Usage | Underground Lighting,mining Lighting |
| Charging Time | 4-6 Hrs |
| Main Led Duration | 15-18hrs |
| Warranty | 2 Years |
|---|---|
| Rated Voltage | 3.7V |
| Waterproof Grade | Ip68 |
| Light Source | LED |
| Runtime | 13 - 15 Hours |
| Certification | CE, |
|---|---|
| Usage | Industrial, |
| Light Source | 576pcs |
| Ip Rating | IP66 |
| Lamp Body Material | Aluminum |
| Features | Energy-saving, Long Lifespan, High Brightness |
|---|---|
| Mounting Type | Ceiling Mount |
| Beam Angle | 120 Degrees |
| Mounting Options | Ceiling, Wall, Pole |
| Lamp Body Material | Plastic |
| Mounting Option | Ceiling Mount/hook Mount |
|---|---|
| Runtime | 13 - 15 Hours |
| Adjustable Lamp Holder | 90° |
| Color Temperature | 5000K - 6500K (Daylight White) |
| Lighting Mode | Work-aux.-SOS 3 Lighting Modes |
| Product Name | Mining Headlamp For Industrial |
|---|---|
| Brightness | 10000 Lux |
| Material | ABS |
| Beam Angle | 120° |
| Warranty | 1 Year |