| Voltage | AC85-265V |
|---|---|
| Application | Mining, Tunneling, Construction, Etc. |
| Light Source | LED |
| Warranty | 2-5 Years |
| Luminous Flux | 1000-10000lm |
| Features | High Efficiency, Energy Saving, Long Lifespan |
|---|---|
| Product Name | GLC12-A LED Coal Mining Light |
| Brightness | 25000lux |
| Battery Capacity | 10.4Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Power | 3W |
| Features | High Efficiency, Energy Saving, Long Lifespan |
|---|---|
| Product Name | GLS-6 LED Mining Lamp |
| Battery Capacity | 6.8Ah Rechargeable Li-ion Battery |
| Working Temperature | -40℃-+50℃ |
| Material | PC |
| Working Time | 13-15Hours |
|---|---|
| Battery Types | Rechargeable Lithium-Ion Battery |
| Brightness | 25000Lux |
| Battery Source | Panasonic |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Working Time | 13-15Hours |
|---|---|
| Battery Types | Rechargeable Lithium-Ion Battery |
| Brightness | 25000Lux |
| Battery Source | Panasonic |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Working Time | 13-15Hours |
|---|---|
| Battery Types | Rechargeable Lithium-Ion Battery |
| Brightness | 25000Lux |
| Battery Source | Panasonic |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Luminous | 85lum |
|---|---|
| Current | 180mA |
| Charging Way | USB Charger/cradle Charger/ Charger Rack |
| Waterproof | IP68, |
| Light Source | LED |
| Light Source | LED |
|---|---|
| Lighting Degree | 15000 Lux |
| Luminous Flux | 1000-10000lm |
| Charging Way | USB Charger/cradle Charger/ Charger Rack |
| Ip Grade | Waterproof IP67 |
| Product Name | Safety Miners LED Cap Lamp |
|---|---|
| Light Source | One Main Light Two Auxiliary Lights |
| Main Light Current | 400mA - 800mA |
| Lighting Degree | 9000LUX-20000lux - 25000lux |
| Battery Capacity | 6.8Ah Li-ion Battery |
| Product Name | LED Mining Headlamp |
|---|---|
| Brightness | 10000 Lux |
| Material | ABS |
| Beam Angle | 120° |
| Warranty | 1 Year |