| Name | LED Mining Cap Light |
|---|---|
| Lighting Degree | 25000 Lux |
| Power | 3W |
| Weight | 450g |
| Charging Time | 4 Hours |
| Battery Type | Lithium Ion |
|---|---|
| Certification | CE,FCC |
| Usage | Industrial,fire Fighting |
| Light Source | LED |
| Ip Rating | IP68 |
| Parts Of Light | Side Warning Lights And Center Working Lights |
|---|---|
| Light Source | 16 Leds Single Light And 12 White Auxliliary Lights |
| Light Modes Of Center Working Light | Cold White-warm White-combination |
| Luminous Of Center Working Light | 35Lum-60Lum-90Lum |
| Brightness Of Center Working Lights | 1500Lux-2000Lux-3000Lux |
| Luminous Flux | 10000lm |
|---|---|
| Illuminous | 221lum |
| Power Source | LED |
| Beam Angle | 120° |
| Working Time | 16 Hours |
| Certification | CE, |
|---|---|
| Usage | Industrial, |
| Light Source | 576pcs |
| Ip Rating | IP66 |
| Lamp Body Material | Aluminum |
| Features | Waterproof,impact Resistance,explosion Proof |
|---|---|
| Light Source | One Main Light Six Auxiliary Lights |
| Battery Type | Rechargeable Li-ion Battery |
| Type | Headlamps |
| Ip Rating | IP67 |
| Item Name | Cordless Led Mining Light |
|---|---|
| Rated Voltage | 3.7V |
| Brightness Of The Main Lightm, Lux | 5000 LUX |
| Power Source | Rechargeable Battery |
| Lifespan (hours) | ≤50000 Hrs |
| Product Name | Portable LED Miners' Head Lamp |
|---|---|
| Brightness | 10000 Lux |
| Battery | Lithium Battery |
| Material | ABS |
| Battery Capacity | 3.7V |
| Applicable Temperature | -20℃~40℃ |
|---|---|
| Light Source Life | 100000hrs |
| Product Name | Explosion Proof LED Flahslight |
| LED Power | 3W |
| Battery Capacity | 6.4Ah / 3.2Ah Li-ion Battery |
| Parts Of Light | Side Warning Lights And Center Working Lights |
|---|---|
| Light Source | 16 Leds F5 RGB And 1pc Main Light And 6pcs Auxiliary Lights |
| Light Modes Of Center Working Light | Weak-strong-auxiliary |
| Luminous Of Center Working Light | 120Lum-350Lum-50Lum |
| Brightness Of Center Working Lights | 1500Lux-6000Lux |