| Product Name | All In One Structure Led Cordless Mining Lights |
|---|---|
| Ip Rating | IP67 |
| Luminous Flux | 96lm |
| Working Temperature | -40℃-+50℃ |
| Material | ABS |
| Voltage | AC85-265V |
|---|---|
| Application | Mining, Tunneling, Construction, Etc. |
| Light Source | LED |
| Warranty | 2-5 Years |
| Luminous Flux | 1000-10000lm |
| Luminous | 85lum |
|---|---|
| Current | 180mA |
| Charging Way | USB Charger/cradle Charger/ Charger Rack |
| Waterproof | IP68, |
| Light Source | LED |
| Luminous | 85lum |
|---|---|
| Current | 180mA |
| Charging Way | USB Charger/cradle Charger/ Charger Rack |
| Waterproof | IP68, |
| Light Source | LED |
| Parts Of Light | Side Warning Lights And Center Working Lights |
|---|---|
| Light Source | 16 Leds Single Light And 12 White Auxliliary Lights |
| Light Modes Of Center Working Light | Cold White-warm White-combination |
| Luminous Of Center Working Light | 35Lum-60Lum-90Lum |
| Brightness Of Center Working Lights | 1500Lux-2000Lux-3000Lux |
| Product Name | Led Miners Light |
|---|---|
| Lumen | 232 |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Lighting Mode | Work-aux.-SOS 3 Lighting Modes |
| Power | 1.78W |
| Product Name | LED Cordless Miners Lamps For Sale |
|---|---|
| Lumen | 232 |
| Rated Voltage | 3.7V |
| Lighting Mode | Work-aux.-SOS 3 Lighting Modes |
| Power | 1.78W |
| Product Name | LED |
|---|---|
| Ip Rating | IP67 |
| Luminous Flux | 96lm |
| Working Temperature | -40℃-+50℃ |
| Material | ABS |
| Product Name | LED |
|---|---|
| Ip Rating | IP67 |
| Luminous Flux | 96lm |
| Working Temperature | -40℃-+50℃ |
| Material | ABS |
| Name | Rechargeable Mining Cap Lamp |
|---|---|
| Usage | Tunnel,mining,underground |
| Working Lighting Time | 18hours |
| Working Time | 10 Hours |
| Countious Lighting Time | 13 To 15hours |